Październik 25 2016 22:52:49
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Sprzedam mieszkanie ...
· Studio reklamy - BAN...
· Cmentarze polskie na...
· Działka w Sierpcu na...
· Przepowiednia z Tęgo...
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
dobrej zmiany ni śladu...
[url]http://www.fakt.p...
relacje Gołębiowskiego...
Dzień Solidarności i W...
[url]http://blogpublik...
DO pLOCKA I NIE DOTRZE...
syreny wyły jako spraw...
[url]http://www.se.pl/...
czerwone żule i ich ku...
[url]https://m.youtube...
[url]http://www.rmf24....
fotografują się z ORMO...
Soros, żywiciel rodzim...
A ten pan jest z płock...
[url]http://plock.wybo...
Dedykuję Pani Violi ,...
Władze Warszawy spuści...
[url]https://web.faceb...
czerwony układ zabeton...
Smutno mi. Nie ma N...

Artykuły
The new chronograph re...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...
Płock jest mały
a ja pamiętam jak zjad...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Podziękowania
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Klub GP w Płocku
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Forum Młodych PiS w Płocku
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Państwo bez głowy
Apel do radnych
Sejmik - miasto Płock
Przemyślenia nad pomnikiem 13 straconych
Upadłe autorytety


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
adsc06958.jpg
msza2.jpg
img_0037.jpg
p1000104.jpg
kongres-pis-029.jpg
04_05.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg

Powitanie

Witamy serdecznie na stronie Prawa i Sprawiedliwości północnego Mazowsza. Zapraszamy wszystkie środowiska prawicowe i te, którym na sercu leży dobro ich lokalnych społeczności do współpracy i merytorycznej dyskusji. Na stronie znajdziecie Państwo informacje ogólnopolskie i regionalne oraz dane kontaktowe do naszych struktur i samorządowców. BoTwojeZdanieSięLiczy!

PolecamyPolub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Czarno i smutno... po raz drugi
Płock

Przez Płock przeszedł czarny protest zwolenników aborcji.

Uczestników pochodu było o wiele mniej, a na jego czele szła m.in. Elżbieta Gapińska, posłanka PO. Skandowano podobne hasła, jak przed trzema tygodniami.

Zastanawiała na marszu obecność osób z małymi dziećmi, zastanawiające również były przeczące sobie hasła typu: "Aborcja to prawo do życia!", czy łączenie w skandowanych okrzykach aborcji z macierzyństwem.

Jak zwracają uwagę obserwatorzy czarnego protestu, tym razem zakres postulowanych zmian był większy, niż poprzednio, i dotyczył m.in. odsunięcia Kościoła od udziału w życiu publicznym czy zmian w oświacie. Wyrazicielką tych poglądów była sama posłanka Gapińska, która na zakończenie manifestacji mówiła m.in., że uczestnicy marszu chcą jednocześnie dobrej szkoły dla dzieci.

I tylko na koniec należy dodać, że to wszystko mówiono głośno tuż przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zaledwie dwa dni po wspomnieniu św. Jana Pawła II. Smutno i straszno.

Więcej: plock.gosc.pl
Piastowska nekropolia wychodzi z cienia
Płock

Krok po kroku płocka katedra przechodzi gruntowne remonty. Z oczyszczonej wieży południowej zniknęły już rusztowania, a w Kaplicy Królewskiej kończy się ważny etap prac.

To duży krok w kierunku przywrócenia pierwotnego piękna Kaplicy Królewskiej w bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP, gdzie pochowane są szczątki władców Polski: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego, a także 14 książąt mazowieckich i jednej księżniczki.

W przyszłości Kaplica Królewska, która ma znaczenie nie tylko sakralne, ale również kulturalne i historyczne, mogłaby być zwiedzana przez turystów równolegle z Drzwiami Płockimi. - Można je połączyć w jeden program, bo to dwa elementy naszej katedry, które są związane z naszą kulturą.

Więcej: plock.gosc.pl
Komunistyczne pomniki znikną raz na zawsze
Płock

facebook.com, Marek Martynowski

Senatorowie PiS (PO - przeciw!) przyjęli projekt ustawy o zmianie ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, przygotowany przez grupę senatorów, i podjęli uchwałę w sprawie wniesienia go do Sejmu. Projektowana ustawa przewiduje utworzenie mechanizmów prawnych, które pozwolą na usunięcie z przestrzeni publicznej budowli gloryfikujących ustrój totalitarny, takich jak pomniki, obeliski, popiersia, tablice pamiątkowe, napisy i znaki. W uzasadnieniu senatorowie napisali, że obowiązująca ustawa nie reguluje precyzyjnie kwestii usunięcia takich obiektów. "Budowle te bez żadnych wątpliwości należy uznać za propagujące ustrój totalitarny, mające szkodliwy wpływ na społeczeństwo, pozwalające zwolennikom totalitaryzmu na propagowanie swoich poglądów, a także upamiętniające wydarzenia i osoby mające zbrodniczy wpływ na historię Polski. Obecność tego typu obiektów budowlanych bez wątpliwości wypełnia znamiona propagowania ustroju totalitarnego" – czytamy m.in. w uzasadnieniu. Projektowana nowelizacja nie obejmie grobów, miejsc pochówku, a także cmentarzy wojennych. W Polsce znajduje się obecnie ponad 500 obiektów budowlanych, które będą podlegać przepisom ustawy po nowelizacji. To głównie pomniki, ale w całym kraju można znaleźć także inne budowle wpisujące się w ustawowy katalog.
Zaproszenie na odsłonięcie tablicy
Płock


Wioletta Kulpa: Czuję się samorządowcem
Płock

MG: Czy dziwi Panią, że PO chce wykorzystać "orlenowską" wpadkę przeciwników? Przecież tak właśnie to działa. Tak robią wszystkie partie.

WK: – Nie dziwi mnie. To z jednej strony naturalne. Ale ja się z tą naturalnością nie zgadzam, bo inaczej postrzegam pomoc ludziom. Apel do premiera to wołanie o pomoc, ale wiadomo, że ani premier, ani minister środowiska tu nie przyjadą. Od załatwienia tej sprawy jest Orlen i od jego zarządu zależy wyjaśnienie przyczyny emisji toksycznych substancji do płockiego powietrza. Także do Orlenu należy zapobieganie takim sytuacjom w przyszłości.

MG: Co PiS w wymiarze lokalnym może zaproponować mieszkańcom?

WK: – Na tym etapie, kiedy w płockim samorządzie rządzi prezydent z PO i przeważający głos mają sprzyjający mu radni, możemy mówić przede wszystkim o działaniach poprzez strukturę ogólnokrajową. Lokalnie na pewno będziemy walczyć jako PiS o przyłącze gazowe do lewobrzeżnej części Płocka i o trasę S10, przebiegającą jak najbliżej naszego miasta, a nie, jak do tej pory planowano, 30 kilometrów od granic miasta. Mamy jeszcze inne plany, ale nie chcę na razie wszystkiego zdradzać.

Więcej: petronews.pl
Rajd rowerowy Płock - Włocławek
Płock


PAMIĘĆ O ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH
Płock_ziemski67 lat temu, w Starych Gałkach pod Płockiem, został rozbity jeden z najaktywniejszych na Północnym Mazowszu oddziałów Narodowych Sił Zbrojnych. Dziś spotkali się tam historycy i mieszkańcy z rodzinami zabitych oraz aresztowanych żołnierzy.

Więcej: Relacja w Kurierze Mazowiecki

Zdjęcia ze spotkania: Stowarzyszenie Historyczne im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ" - profil Facebook


Multi Gość Wioletta Kulpa
Płock


Czarny protest. Słowa ginekolożki kontra projekt ustawy
Płock

Zestawiliśmy słowa przemawiającej na czarnym proteście ginekolożki z zapisami projektu ustawy autorstwa Ordo Iuris.

Jedną z pań, która przemawiała podczas czarnego protestu w Płocku, była związana z płockim KOD-em Teresa Kowalczyk-Korba. Przedstawiła się jako ginekolog z 30-letnim stażem.

Przykład ginekolożki: "Stwierdzamy u kobiety ciążę pozamaciczną, która najczęściej jest umiejscowiona w jajowodzie. Proponujemy operację przeprowadzoną tak, aby zapobiec utracie płodności. W myśl zaproponowanej ustawy musimy czekać, aż ciąża uszkodzi jajowód i nastąpi obfity krwotok i dopiero możemy operować. Jajowód do usunięcia, a inaczej lekarz do więzienia".

Projekt ustawy Ordo Iuris: "Nie popełnia przestępstwa określonego w § 1 i § 2 lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego".

Twórcy nowej ustawy podobnie jak lekarze ginekolodzy nie mają wątpliwości: ciąża pozamaciczna jest zawsze bezpośrednim zagrożeniem życia.

Więcej: portalplock.pl
Spotkanie z rodzinami Żołnierzy Wyklętych w Starych Gałkach
Płock_ziemski


Prezydent Nowakowski próbuje manipulować ws. reformy oświaty
Płock

22 września br. podczas 26 posiedzenia Sejmu RP, posłanka Anna Cicholska przedstawiłam sytuację o próbie manipulowania informacjami przez Prezydenta miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego o proponowanej reformie oświaty, która rzekomo zmusza samorząd do ponoszenia ogromnych kosztów bądź też do zamykania placówek. Serdecznie zapraszam Państwa do obejrzenia i wysłuchania wystąpienia pani poseł.

Poseł Anna Cicholska, posiedzenie nr 26 w dniu 22-09-2016
Ciekawe spotkania
Płock

Dziś, w środę o godzinie 17.00 w Muzeum Mazowieckim odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Konfrontacji Historycznych. Zaproszeni goście będą rozmawiać o przyszłości Europ. Co czeka katolików i chrześcijan na starym kontynencie? Czy jej przyszłość rysuje się pod znakiem ateizmu czy jednak rosnącego w siłę islamu? Czy Europa ma w ogóle szanse na zachowanie swojej chrześcijańskiej tożsamości? Dyskusję poprowadzą:- ks. dr hab. Andrzej Kobyliński oraz Paweł Lisicki. (portalplock.pl)

W najbliższy czwartek (22 września) o godz. 17.00 Sekcja Historyczna TNP odbędzie zebranie, podczas którego m.in. z odczytem nt. powstania listopadowego wystąpi prof. nadzw. dr hab. Anna Maria Stogowska.

Relacja ze spotkania: Europę zaleje islam czy ateizm? Co grozi staremu kontynentowi?
Linia 400 kV poza naszym okręgiem
Pn. Mazowsze


"Przywracanie honoru dla Płocka"
Płock- W Płocku, mieszkańcy postawili pomnik żołnierzowi niezłomnemu… Ja cały czas mam w pamięci słowa prezydenta Andrzeja Dudy na pogrzebie "Inki" i "Zagończyka", że "tamten pogrzeb nie przywraca honoru żołnierzom, którzy go nie stracili, ale przywraca honor Polsce". Myślę, że ta uroczystość, ten Panteon, który postawili mieszkańcy Płocka, to przywracanie honoru dla Płocka - powiedział tego dnia historyk Jacek Pawłowicz, dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.

Więcej: Przywrócony honor

Uroczysta Msza Święta odbyła się w katedrze o godzinie 11.00. Kazanie wygłosił ks. Henryk Lewandowski, proboszcz z parafii w Dobrzyniu nad Wisłą. Rozpoczęło się od pytania o to, od ilu lat można odprawiać Mszę Świętą "nie narażając się super władzy". - Teoretycznie można od dwudziestu paru lat, tylko dlaczego wciąż nie mamy szczątków Żołnierzy Niezłomnych, którzy zginęli – pytał retorycznie. - Daleko nam do tego, aby ten kraj był w pełni wolny. W 2015 roku toczono bój, aby upamiętnić Niezłomnych. Wojowały o to ich rodziny, o dobre imię dla ludzi, których przez lata nazywano bandytami i zdrajcami. Jak wiele osób boi się prof. Szwagrzyka? Może przy okazji wyda się, kto współpracował z oprawcami tych, którzy wówczas zginęli. Ważne, aby było cicho. Ważne, aby kłamstwo utrzymać. Moje pokolenie okradziono z prawdy zawartej w historii o ludziach, którzy wybrali śmierć z bronią w ręku niż śmierć na kolanach. Dlatego musimy siać ziarno prawdy, prawda nas wyzwoli.

Więcej: Zagrzmiały salwy na cześć Żołnierzy Niezłomnych

Opowiedzieli tragiczną historię rodziny Bronarskich

Odsłonięcie Grobowca Rodziny Bronarskich oraz Panteonu Żołnierzy Wyklętych - 17.09.2016, fot. Adek JasińskiMulti Gość - Wioletta Kulpa 12.09.2016
Płock


Dzisiaj imieniny obchodzą
Daria, Wilhelmina, Wilhelm, Inga, Bonifacy, Maurycy, Sambor
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 55
· Najnowszy użytkownik: Krzysztof Burek
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 16897667
Strona działa od 3113 dni
5428 odwiedzających dziennie
16,897,667 unikalne wizyty