Październik 20 2019 05:04:58
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Wkrótce koniec modernizacji torów na Radziwiu - będzie ciszej!
· Cud nad urną? Głosy nieważne a wyniki wyborów; szokujące statystyki z okręgu płockiego
· Jasiński (PiS) przeciw, Gapińska (PO) i Zgorzelski (PSL) za - tak głosowali płoccy posłowie nad odrzuceniem projektu dot. podniesienia kwoty wolnej od podatku
· Jasiński (PiS) przeciw, Gapińska (PO) za - tak głosowali płoccy posłowie nad ratyfikacją tzw. konwencji przemocowej
· PiS z ogromną przewagą nad Platformą
· Radni PiS wstrzymali się od głosu podczas głosowania nad absolutorium dla zarządu powiatu płońskiego
· Niemiecka zbrodnia w Borowie nad Wisłą
· PiS zyskuje przewagę nad PO. Najnowszy sondaż
· "Na nowo wszczyna się dyskusje nad 'romantyzmem Polaków', rozrywa więzy z chrześcijaństwem, wyśmiewa 'narodową mitologię'"
· Wojciech Jasiński - Głosowanie nad ustawą budżetową na rok 2012
· Oby już nigdy nie stanęła nad przepaścią
· Cejrowski: To jest radykalne zwycięstwo nad tymi, którzy zostali daleko w tyle
· Dług wisi nad Polską
· Cud nad Wisłą uratował Europę
· Prof. Ryszard Legutko w imieniu grupy EKR podczas debaty nad priorytetami polskiej prezydencji
Ciszej nad tą halą
Płock
Płock żyje inwestycjami. Szczególnie te duże, kluczowe są impulsem do dyskusji i wyzwalają największe emocje. I bardzo dobrze, bowiem emocje, zwłaszcza te pozytywne są siłą napędową do podejmowania właściwych decyzji, kompromisów i konstruktywnych działań. Niedawno przeżyliśmy okres publicznej debaty nad płockim amfiteatrem, że „porażka”, „kompromitacja”, że „bez sensu” i „nigdy w życiu”. I trzeba było obiektywnych opinii środowisk nie związanych z naszym miastem, aby część malkontentów zweryfikowała swój pogląd i przyznała, że mimo poślizgu terminu oddania obiektu, spowodowanego koniecznością wykonania ponadplanowym prac, „właściwie to jest o key”. Tryumfalny debiut amfiteatru w roli gospodarza prestiżowej, ogólnopolskiej, polsatowskiej imprezy rozrywkowej, połączony z rewelacyjną opinią organizatorów na temat samego obiektu i jego zaplecza technicznego, ( z zapowiedzią tej komercyjnej stacji, że „my tu jeszcze wrócimy”) powinien bezpowrotnie pozbawić nas kompleksów. A mamy przecież powody do dumy: płockie osiągnięcia zdominowały listopadową galę Innowator Roku, która odbyła się w warszawskiej Victorii. Nasz amfiteatr (obok ul. Tumskiej i spółki miejskiej MTBS - zwycięzców w innych kategoriach) zdobył pierwszą nagrodę w kategorii Najlepszy Projekt Kulturalny.
Można było postawić tezę graniczącą z pewnością, że takie doświadczenia będą doskonałą lekcją dla wiecznych sceptyków bądź grup osób, dla których „ im jest w Płocku gorzej, tym lepiej”.

Okazuje się, że niekoniecznie. Właśnie nadarza się kolejna „szansa”, aby „wykazać troskę o publiczne pieniądze, dobro miasta i mieszkańców „ i po raz wtóry udowadniać, że najlepiej znają się na sprawach ......na których niekoniecznie się znają.

Tym razem jest nią hala widowiskowo-sportowa. Jej budowa stanowi pretekst do wypowiedzi, komentarzy i prywatnych, subiektywnych opinii osób, niekiedy przyznających sobie prawo do bycia ekspertami budowlanymi i niekwestionowanymi znawcami potrzeb płockiego środowiska sportowego.

Dobrze się stało, iż opinia publiczna miała okazję – dla wyrobienia sobie własnego zdania -do poznania faktów o tej ważnej dla miasta inwestycji. Artykułami na łamach lokalnych mediów informowana jest o etapach postępowania przy pracach związanych z budową hali w Płocku. Mile zaskoczył mnie profesjonalny i obiektywny przekaz swoim czytelnikom wiedzy o niej przez Gazetę Wyborczą. Na temat tego obiektu bardzo wiele też dyskutuje się na sesjach Rady Miasta Płocka. Hali poświęcone było również jedno z posiedzeń Komisji Inwestycji, Rozwoju i Bezpieczeństwa miasta Płocka, na której projektanci zaprezentowali multimedialny projekt obiektu wraz ze statystyką go charakteryzującą.

Uczestnicy spotkania: członkowie komisji i nieliczni przedstawiciele środowiska sportowego mieli okazję przekonać się, jak imponujący obiekt – mimo problemów proceduralnych (przetargowych) – będzie zbudowany w naszym mieście. Sam zamysł estetyczny i funkcjonalny hali w Płocku powstał w grudniu 2005r. Po unieważnionych dwóch przetargach na realizację obiektu w formule „zaprojektuj i wybuduj” (ostatni w lipcu 2007r) jesienią 2007r rozpisany został kolejny przetarg tym razem na wykonanie samego projektu, w którym zwyciężyła koncepcja firmy MCD z Poznania.

W wyniku trzymiesięcznych konsultacji z ekspertami z Warszawy ( opiniującymi m.in. halę w Sopocie) dopracowana została ostateczna koncepcja hali na 5 500 widzów, zabezpieczone także zostały potrzeby VIP-ów, dziennikarzy i osób niepełnosprawnych. W przypadku dużych imprez rozrywkowych projekt przewiduje możliwość ustawienia ponadto następnych 700 miejsc na płycie boiska ( bez zagrożenia dla jej dalszej funkcjonalności). Sama arena posiadać będzie wymiary 48 m x 30 m, z możliwością powiększenia do wymiarów 50 m x 30 m.

Jak zapewniają projektanci jest on kompromisem pomiędzy wizją jej autorów, stanowiskiem ekspertów oraz oczekiwaniem inwestora i środowisk sportowych, które uczestniczyły w konsultacjach. Ich słuszne opinie, uwagi, sugestie i wnioski co do funkcjonalności obiektu i odczuć estetycznych zostały – jak zapewniają projektanci -uwzględnione. Z naciskiem na słuszne i uzasadnione ( tak jak uwzględnienie propozycji ścianki wspinaczkowej), bowiem oczywistym jest, iż ostateczną decyzję w zakresie proponowanych zmian i korekt podejmuje zespół projektantów. Ich praca już została doceniona i wyróżniona. Na Kongresie Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej, który odbył się w październiku 2008r w Spale pod patronatem Ministra Sportu firma Modern Construction Desing i główny projektant hali w Płocku Pan Henryk Nowacki, w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu, jako jedyni w kategorii Projektant obiektów sportowych – otrzymali nagrodą za nowatorskie projektowanie obiektów sportowych. To prestiżowe wyróżnienie przyznane zostało z uwzględnieniem zrealizowanego projektu hali w Płocku.

Oprócz imprez o charakterze sportowym w hali będą także organizowane imprezy artystyczne. Jest zatem możliwość ustawienia na jednym z krótszych boków areny (pozbawionej stałej trybuny) wysuwanej lub montowanej okazjonalnie sceny o pow. około 150 m2. Zaprojektowane zostało także zaplecze dla artystów dostępne przez wejście do części zawodniczo-administracyjnej , zapewniające dyskrecję oraz odseparowanie od widzów. Na poziomie parteru zlokalizowane zostaną również dwie garderoby gwiazd z własnym zapleczem sanitarnym.

Projekt przewiduje, iż hala będzie miejscem zawodów sportowych rangi krajowej i międzynarodowej w dyscyplinach podstawowych: piłki ręcznej, siatkowej i koszykowej - z priorytetem dla tej pierwszej z wymienionych dyscyplin. Założono uniwersalność obiektu, pozwalającą na organizowanie także wystaw, targów, imprez ( w tym społecznych i politycznych) oraz na organizację zgrupowań i obozów sportowych. Istnieje ponadto możliwość zorganizowania imprez targowych i wystawienniczych. Szczególnie powierzchni na te cele brakuje w mieście, co powoduje, iż np. ORLEN S.A. organizuje targi lub wystawy swoich produktów poza Płockiem.

Oprócz imponującej wizji docelowego kształtu i wyposażenia hali nie bez znaczenia pozostaje towarzysząca infrastruktura w postaci dwupoziomowego zespołu parkingowego na około 540 miejsc, nawierzchni drogowych i pieszych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania obiektu. Całość inwestycji zakończy wykonanie zieleni oraz elementów małej infrastruktury.

Wielką uwagę uczestników Komisji Inwestycji zwróciła także wzruszająca koncepcja zlokalizowanego w trójkącie ulic Łukasiewicza i 7 Czerwca 1991r pomnika, upamiętniającego pobyt w Płocku papieża Jana Pawła II . Jest to Wielka Księga Pielgrzyma, na kartach której będą wpisane miejsca pielgrzymki papieża. Dla naszego miasta przewidziana jest kartka czerwona.

Takie są założenia projektowe. Na efekt finalny poczekamy do jesieni 2010 roku. Wszystko jednak wskazuje na to, iż nowy obiekt nas nie rozczaruje. A póki co ...ciszej nad tą halą, dajmy pracować fachowcom.

Barbara Smardzewska-Czmiel
Radna Rady Miasta Płocka (PiS),
Przewodnicząca Komisji Inwestycji Rozwoju i Bezpieczeństwa Miasta

AddThis:

Komentarze
#1 | andrzej_aleksandrowicz dnia marzec 06 2009 12:12:31
Witamy na stronie i zachęcamy innych samorządowców do autorskich publikacji.
#2 | ula dnia marzec 06 2009 12:21:09
jedna jaskółka wiosny ..., ale może?
żeby nie być posądzoną o "im jest w Płocku gorzej, tym lepiej" - dalej nie zabieram głosu.
duża odwaga była potrzebna by zamieścić tu swój wpis. pozdrawiam Panią Radną
#3 | daro dnia marzec 06 2009 13:24:14
Zgadza się pani Barbaro, radni po i sld potrafią tylko krytykować, a nie maja żadnych sensownych alternatyw w zamian.
#4 | pisor dnia marzec 06 2009 13:52:29
Płock żyje inwestycjami a zwłaszcza jedną czyli inwestycją szwagra Milewskiego w jednostki funduszu akcyjnego. No i z 3 mln zrobił się 1 (oczywiście w PLN). Brawo !!!
#5 | kozak dnia marzec 06 2009 14:45:11
nie na temat. Masz coś do powiedzenia na temat? Jakieś argumenty obalające tezy radnej Smardzewskiej w temacie hali?
#6 | lukasz karolak dnia marzec 06 2009 14:51:38
Również witam i czekamy na kolejnych radnychSmile
#7 | pisior dnia marzec 06 2009 15:26:38
W temacie hali ??? tej budowanej od przeszło 30 lat ???Grin Ostatnio NIK miał dużo do powiedzenia na temat innej miejskiej inwestycji. Też nie na temat ???
#8 | ??? dnia marzec 06 2009 15:27:59
A cóż tak pani radna wychwala wyborczą? Obiektywny przekaz? Kiedy?
#9 | Stefan dnia marzec 08 2009 11:49:26
rwłaściwie to jest o keyr1;


I bądź tu mądry o co radnej chodzi. Jeśli chciała pochwalić się znajomością języka angielskiego, to się zbłaźniła totalnie.
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Irena, Jan, Kleopatra, Witalis
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25442101
Strona działa od 4203 dni
6053 odwiedzających dziennie
25,442,101 unikalne wizyty