Czerwiec 26 2019 11:56:33
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Apel do radnych
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Dr B. Fedyszak Radziejowska: "Państwem rządzi partia, która żadnej krytyki się nie boi, ale i żadnej nie toleruje. Ta partia to Platforma Obywatelska"
· Platforma niszczy szpitale
· Kopiujcie obietnice wyborcze - tak szybko znikają z sieci. Platforma usunęła swój spot o 300 mld zł z unijnego budżetu
· Tadeusz Płużański - autor książki "Bestie. Nieukarani mordercy Polaków" w Płocku
· Komu Ciechocinek, komu Busko - Platforma sprzedaje nasze uzdrowiska
· Platforma Obywatelska partią typu leninowskiego
· Platforma dzieli budżet na 2012 r. Podwyżki dla prezesów gminnych spółek
· Pamiętaj - Platforma to partia miłości
· Platforma partią obciachu
· Platforma reaktywuje PRL
· Czy Platforma pozwie "The Economist"?
· Platforma jak reprezentacja Polski w piłkę nożną. "Strach się bać co dalej"
· Pospieszalski: Platforma bezkarnie kręci lody
· Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
· Platforma: Przekaz dnia w praktyce
PLATFORMA - MORDERCY LIBERALIZMU
Klub GPW kwestii naprawy państwa najważniejszym partnerem PO wydaje się Prawo i Sprawiedliwość. Jest niemal pewne, że w przyszłej kadencji Sejmu powstanie koalicja PO-PiS. Oceniając sytuację w kraju, przedstawiciele obu formacji mówią w zasadzie jednym głosem. Zasadniczo różnią się w jednym: stosunku do gospodarki.

PO chce obniżenia podatków, głosi program 3x15 – zakładający wprowadzenie jednej stawki (15 proc.) dla trzech podatków: dochodowego, VAT i CIT. PiS głosi hasło Polski Solidarnej, nie zgadza się na propozycje PO. W wyborach 2005 r. to właśnie gospodarka jest tematem nr 1. Nieznacznie wygrywa PiS.

Nieoczekiwanie nie powstaje koalicja PO-PIS, a partia Donalda Tuska przechodzi do zdecydowanej opozycji. Po hasłach naprawy państwa i budowy IV RP nie ma już śladu. Przeciwnie, wszelkie, nawet bardzo ślamazarne, próby naruszenia przez PiS interesów establishmentu III RP są przez PO ostro zwalczane. W 2007 roku partia Tuska (już bez Rokity i „prawego skrzydła”) wygrywa w wyborach parlamentarnych i przejmuje władzę. Wciąż głosi hasła liberalizmu gospodarczego i – mając w Sejmie większość – może je zrealizować. Staje się inaczej.

Klęska „Przyjaznego Państwa”

Komisja Przyjazne Państwo miała za zadanie zreformować prawo tak, aby stało się ono przyjazne dla przedsiębiorców. „To będzie komisja zwalczająca biurokrację w jej najgorszej postaci. To będzie komisja, której praca - mam nadzieję - pozwoli nam wszystkim żyć w normalnym kraju” - czytamy na stronie komisji pod przewodnictwem Janusza Palikota (PO). Jednak jak dotąd, choć Przyjazne Państwo działa ponad rok, propozycje komisji komisji to jedynie zmiany kosmetyczne. Został natomiast rozstrzygnięty konkurs, w którym obywatele mogli zgłosić najbardziej absurdalny przepis prawny, hamujący przedsiębiorczość. Dla laureatów konkursu Janusz Palikot ufundował kojarzące się z PRL... bony towarowe. Wydaje się, że największym błędem komisji jest analizowanie poszczególnych bubli prawnych (jest ich bez liku), zamiast przygotowania konkretnego i prostego planu, ograniczającego biurokrację i wprowadzającego więcej wolnego rynku.

Plan stworzył za to wiceminister gospodarki, Adam Szejnfeld. Jak na razie, to też niewypał. Część programu, zakładająca uproszczenia przy rejestracji własnej firmy – tzw. „jedno okienko” - została wdrożona w życie. Niestety, osoby zakładające działalność (w tym niżej podpisany) na własnej skórze doświadczyły, że nowe przepisy są fikcją - i nadal, by otworzyć własny biznes, trzeba odwiedzić trzy urzędy...

Największe „zasługi” w kwestii odejścia od podłego liberalizmu ma minister finansów, Jacek Rostowski. To dzięki niemu rząd nie obniżył podatków, zwłaszcza akcyzy na paliwa. Wzrosła natomiast akcyza na auta z silnikami o pojemności 2 litry i większej (z 13,6 aż do 18,6 proc.), gaz LPG (używany w samochodach), alkohol i papierosy. Szef resortu wykazał się także totalną niekompetencją przy wyliczaniu deficytu budżetowego.
Ministerstwo Finansów nadzoruje też politykę kadrową w instytucjach skarbowych. Usuwani są z nich fachowcy, a wracają komunistyczni aparatczycy związani niegdyś z SLD i lokalnymi układami. Najlepszym przykładem są Kielce, gdzie wicenaczelnikiem I US został Tadeusz Daszkiewicz – były lektor Komitetu Wojewódzkiego i Miejskiego PZPR, Urzędem kierował od stanu wojennego. Jak traktowano wówczas działalność gospodarczą – wie chyba każdy. Jak się traktuje ją dzisiaj - boleśnie przekonali się warszawscy kupcy.

Kupcy, ITI i Sierakowski

Atak „siepaczy Zubrzyckiego” na przedsiębiorców z Kupieckich Domów Towarowych został pozytywnie oceniony przez większość mieszkańców Warszawy. „Z miasta zniknie paskudny blaszak, wygrało prawo, prezydent Warszawy pokazała charakter” – tego typu „argumenty” przytaczają dziennikarze i publicyści, głównie TVN, „Gazety Wyborczej” i „Rzeczpospolitej”.

Często ci sami „obrońcy praworządności” mieli gdzieś prawo, gdy pod kancelarią premiera stało nielegalne „Białe miasteczko”. Kochający przedsiębiorców „liberałowie” z PO nie umieją (nie chcą) pojąć, że handel to także biznes, a kupiec jest również przedsiębiorcą. W KDT pracowali ludzie, którzy na przełomie lat 80 i 90. uwierzyli Lechowi Wałęsie i wzięli sprawy w swoje ręce. Nigdy nie otrzymali żadnej dotacji, przeciwnie – generowali dla miasta ogromny zysk z podatków i innych nakładanych przez ratusz obciążeń. „Paskudny blaszak” (czysty, w przeciwieństwie do znajdującego się obok obszczanego przez meneli Dworca Centralnego) zbudowali z własnych pieniędzy.

Nie jest prawdą, że kupcy z KDT nie godzili się na przeniesienie swojego interesu w inne miejsce – chcieli, zgodnie z wcześniejszą umową z ratuszem, pozostać na Placu Defilad do czasu zakończenia budowy nowego budynku przy ulicy Okopowej. 50 milionów złotych na wybudowanie nowej, estetycznej i ładnej galerii kupcy zebrali z własnej kieszeni.

Tymczasem prezydent stolicy, idąc na wojnę z kupcami, nie wykazała nawet odrobiny dobrej woli. Złamała dane handlowcom słowo. Ci, zdeterminowani postanowili się bronić – to naturalne. Mają prawo czuć się oszukani i rozgoryczeni. W czasie, gdy z własnych pieniędzy budowali polski kapitalizm, zaczynali od szczęk, potem składali się na budowę blaszaka, zagraniczne hipermarkety i galerie handlowe otrzymywały ulgi podatkowe i najlepsze tereny w mieście.

Najzacieklej atakowała kupców telewizja TVN. Właściciel stacji, koncern ITI otrzymał wcześniej od miasta prawie 500 milionów złotych subwencji na nowy stadion Legii. Jeden z najlepszych lokali w mieście, dawną restaurację „Nowy Świat”, otrzymało neokomunistyczne środowisko Krytyki Politycznej. Cena jest preferencyjna – 12 złotych za metr. Natomiast kupcy, którzy nie brali od miasta żadnych pieniędzy, zostali potraktowani z buta.

Partia rządząca po raz kolejny udowodniła, że z głoszonym przed laty liberalizmem gospodarczym i wspieraniem polskiej klasy średniej ma coraz mniej wspólnego. No chyba że za takowe uznać przewał przy sprzedaży stoczni czy „przedsiębiorczość” prezydenta Sopotu. To już całkiem inna bajka.

Przemysław M. Harczuk
AddThis:

Komentarze
#1 | zawiedziony dnia lipiec 27 2009 16:20:07
Hasło 4xTAK dla Polski zakłada:
- likwidację Senatu,
- jednomandatowe okręgi wyborcze,
- zmniejszenie Sejmu o połowę i
- zniesienie immunitetu poselskiego


Nic nie wyszło Sad
#2 | kwisniewski dnia lipiec 27 2009 17:00:30
Zawiedziony, nie Ty jeden zawiedziony PO mówi i nie ma czasu na nic innego
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Jan, Paweł, Paulina, Rudolfina
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 24880151
Strona działa od 4087 dni
6087 odwiedzających dziennie
24,880,151 unikalne wizyty