Październik 21 2019 19:29:15
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Coroczne spotkanie przy Krzyżu Katyńskim
· Debata PiS (10.12.2011): "Mamy do czynienia z daleko idącą próbą ograniczenia naszej suwerenności"
· Różaniec przy Krzyżu Katyńskim
· "Niech pozostanie długo w naszej pamięci" - wspomnienie o poruczniku Stanisławie Gujskim ( 1905-1992)
· W naszej diecezji pierwszy tradycyjny ślub od ponad 30 lat.
· Gorąco polecam na wakacje - "Esej o duszy polskiej" książka prof. R. Legutko
Esej o krzyżu naszej cywilizacji.
PłockCzy nie lepiej iść prostszą drogą wyznaczoną przez Stwórcę, kierowani przez Kościół i żyć w zgodzie z Przykazaniami danymi przez Boga? Nasze zmienne postępowanie przewidział Bóg w swoim miłosierdziu. Możemy wyznać winy i mocą Jezusa Chrystusa, mamy szansę uzyskać przebaczenie. „Idź i nie grzesz więcej”. Słuchaj też głosu serca albowiem jest odbiciem stanu naszego oddania Stwórcy.
Jednak powszechnie ludzie żyją dla materii i poddawani są cierpieniom ciała i umysłu. Bóg, przekazał nam drogę powrotu do siebie. Dał nam wolną wolę w świadomym wypełnianiu Przykazań. Miłując ludzi, których stworzył – dał nam swojego Syna Odkupiciela, przez którego jesteśmy zgromadzeniem chrześcijan – Synów Bożych, poprzez istnienie w każdym z nas dechu żywota – Ducha Świętego. Człowiek jest stworzony na podobieństwo swego Stwórcy.
To wszystko tworzy CZŁOWIEKA. Dostępu do szczęścia, bowiem SZCZĘŚCIE TO STAN KONTAKTU UMYSŁU.

Szczęście jest łatwo dostępne człowiekowi czystemu duchowo. Czystość pragnień – daje szczęście i pozwala cieszyć się z wszystkiego co jest dane człowiekowi, jako Dobro. Spotkanie ukochanej osoby, udany nabytek, połączenie zakochanych, wyzwala szczęście.
Nam dano w użytkowanie dobra materialne ale nie Życie dla samego dobytku, który jest wytworem naszych pragnień i namiętności. Korzystamy z tego lepiej lub gorzej, zależnie od stanu uduchowienia. Bóg dozwala ludziom gromadzić dobra, jakich pragną. Im więcej potrzebują, tym więcej otrzymają. Jeżeli majątek przesłoni istotę naszego człowieczeństwa nie będzie radości z tak nabytego majątku.

Można posiadać wszelakie dobra, ale nie należy żyć dla nich, ani się przywiązywać. Jak zabiorą, nie trzeba rozpaczać. Wszystko, co mamy jest wynikiem pragnień a ono rodzi cierpienie.
Nie pragniesz – nie cierpisz. Ale pragniemy być kochani przez Boga i ludzi. Miłość do Stwórcy jest czysta i daje ukojenie. Jest to również Naturalne Prawo, dane przez Boga.
Miłość do człowieka, nie skażona pożądaniem daje szczęście. Jednak żądamy więcej. Żądamy miłości kochanej osoby, miłości dziecka. Żądamy a często otrzymujemy cierpienie. Nie możemy niczego żądać.
Ale możemy drugiemu dać serce. Odzew przyjdzie sam. Musimy być gotowi oddać co mamy. Możemy oddać życie za innego człowieka. Trzeba żyć dla innych, żeby żyć dla siebie. To daje spokój, wyciszenie. To tłumaczy śmierć Jezusa na krzyżu. Oddał swe życie za nasze odkupienie, przejmując na siebie nasze grzechy. Uczył, żebyśmy się wzajemnie miłowali, kochając Boga. Tu również widzimy, że jesteśmy zbudowani na obraz i podobieństwo Stwórcy. To daje nam radość życia i nadzieję na zbawienie. Ucząc DROGI DO ŚWIATŁOŚCI, dajemy cząstkę naszej miłości bratu, siostrze, przyjacielowi. Poznając wartość życia, wiemy że należy ono do Boga.

Religia nasza uczy pokory. Pozwala głębiej zajrzeć do naszego sumienia. Lecz czym ono jest? Ludzie mówią; tego nie pozwala mi robić sumienie. Lecz nie wiedzą, co ono znaczy. A SUMIENIE - JEST TO OKREŚLONA WARTOŚĆ PRZEKAZYWANEJ MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO DO UMYSŁU.
Od stanu naszej wiary i etyki, braku stanu grzechu, zależy natężenie przepływu wartości Mocy do umysłu. Człowiek będący w stanie Łaski – opieki Ducha Świętego, jest przez niego prowadzony w sposób właściwy. Zaś sumienie złoczyńcy o niskim poziomie, pozbawione jest opieki Bożej. Wobec wielkiego zróżnicowania poziomów sumień u ludzi na świecie, nie można powoływać się na rozumienie własnego sumienia.
Sumienie jest często mylone z pojęciem ZBIÓRU ODCZUĆ PRZEKAZYWANYCH Z PODŚWIADOMOŚCI DO UMYSŁU – NAZYWANYCH INSTYNKTEM.
Jednak ww. jest podporządkowane wyższej formie - ŚWIADOMOŚCI UMYSŁU. I tu istnieje niebezpieczeństwo takiej wiary w moc człowieka, że ten często woła. Oto wytwór naszego człowieczeństwa, szczytu cywilizacji i rozwoju intelektualnego.
Jednak Potęga Świadomości Umysłu bez Opieki Sacrum w nas doprowadziła już wiele istniejących cywilizacji do upadku.

Oto widzimy naszą doskonałość poprzez wytwory techniki, wspaniałe budowle, auta. Ale i rakiety i broń masowej zagłady. Widzimy również w współczesne formy Wieży Babel na terenie Dubaju. Domu wysokie ..prawie na kilometr ...do nieba. Ale czy bliżej Stwórcy?

Oto widzimy zmasowane ataki na Krzyż . Znaku Cierpienia lecz i Nadziei dla nas, ludzi.
Przedsionkiem było wprowadzenie i podpisanie Prawa ekstradycji chrześcijanina, który śmiał np. przed meczem piłkarskim... przeżegnać się. Czy popełnił okrucieństwo? NIE.
A jednak siły ciemności zawładnęły naszym Bytem, kulturą, naszą cywilizacją.
Żyjmy tak, jak naucza Kościół. Sami nie odnajdziemy drogi do Sacrum. Szukając Boga nie wolno krzywdzić człowieka i Natury. Kto krzywdzi człowieka, bogacąc się jego kosztem STRACI WSZYSTKO.
Brak wiary powodował, że słowa Jezusa – TWOJA WIARA UZDROWIŁA CIEBIE – nie były rozumiane przez słuchających. Albowiem równe – przyciąga równe. Dobro powiększa Moc Dobra. Zło powiększa moc zła. Jakże ludzie mają być dobrzy, przy ciągłej blokadzie Nadświadomości. Bez ciągłej myśli, że żyjemy dla Boga a dla siebie dzięki Jego Łasce. Mówimy – Ja. Myślimy – Ja. Kim jesteśmy? Nasza religia uformowała w nas łatwą ufność w opiekę Stwórcy. Nasza cywilizacja nauczyła nas, że główną wartością jest człowiek. I tak żyjemy wiek za wiekiem. Prawda jest nieco odmienna. Człowieka tworzy EGO – DUCH ŚWIĘTY – iskra Boga nie mająca innej nazwy, obecna w miliardach istnień ludzkich. Bogu przypisujemy cechy ludzkie. Tak jest nam przyjemniej. Jesteśmy dowartościowani. Jest bezpiecznie. Ale egoizm natury podświadomości pragnie być równy doskonałości Stwórcy. Tak bardzo przyznajemy sobie funkcje Boga... A to oznacza brak pokory, czyli oddalenie od EGO i utratę DROGI DO ŚWIATŁA – DROGI DO DOMU OJCA.
Oto znaleźli się ludzie obalający KRZYŻ.
A stało się to wtedy, kiedy nastąpiła Jedność Narodów w formie gospodarczej, czy fizycznej a bez Rdzenia Wiary, ta pozorna Jedność prowadzi na manowce.

Jedno nie przeczy drugiemu. Osiągnięcia techniczne człowieka są wielkie jak nigdy dotąd. Wiedza Umysłu człowieka jest wielka, jak nigdy dotąd. Ale to wszystko może tylko istnieć dzięki temu, że mamy dokąd Wrócić.
Mamy oparcie w Duchu Krzyża.
Stąd tez w Sejmie odbędzie się głosowanie nad koniecznością wykazania sprzeciwu polskiego społeczeństwa wobec prób pozbawienia nas KRZYŻA.
Tego samego, który przejął dorobek cywilizacyjny ludów starożytnych w formie najszlachetniejszej i dal Europie całej Nadzieję, Pewność trwania w wierze jako Meritum naszego istnienia.
Jak podają publikatory… Posłowie zagłosują dziś nad projektem uchwały w sprawie ochrony wyznania. Uchwała krytykuje orzeczenie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który wypowiedział się przeciwko wieszaniu krzyży w klasach szkolnych. Podczas środowej debaty nad projektem Sejm mówił jednym głosem. Wyłamało się tylko SLD.
Uchwała o podjęcie refleksji.

W projekcie uchwały Sejm apeluje do parlamentów państw członkowskich Rady Europy o "podjęcie wspólnej refleksji nad sposobami ochrony wolności wyznania i promocji wartości będących wspólnym dziedzictwem narodów Europy".

"Sejm wyraża zaniepokojenie decyzjami, które godzą w wolność wyznania, lekceważą prawa i uczucia ludzi wierzących oraz burzą pokój społeczny i z tego względu ocenia krytycznie wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zakazujący obecności krzyży w klasach szkolnych we Włoszech" - czytamy w projekcie.

Jak zaznaczono, "znak krzyża jest nie tylko symbolem religijnym i znakiem miłości Boga do ludzi, ale w sferze publicznej przypomina o gotowości do poświęcenia dla drugiego człowieka, wyraża wartości budujące szacunek dla godności każdego człowieka i jego praw". W projekcie deklarowana jest także "wrażliwość na respektowanie wolności myśli, sumienia i wyznania".
Pamiętajmy o Krzyżu i nie wyrzekajmy się Krzyża. W niczym nam nie ujmuje a daje poczucie spełnienia naszego istnienia, życia codziennego pod Opieką Opatrzności Bożej.

Zenon Dylewski OMPNarodowej.
3 grudnia 2009r. Płock.
AddThis:

Komentarze
#1 | Pokolenie JP2 dnia grudzień 03 2009 12:54:09
Czesław Cebo "Dobroczyńcy i złoczyńcy" (Warszawa 2005, s.168)
Pewnego dnia pojechałem do Grenoble aby wziąć udział w spotkaniu z JE abp. Marcelem Lefebrve. Ten wzorowy duchowny, kapłan z powołania Boskiego, prawdziwy reprezentant Chrystusa na ziemi opowiedział podczas tego spotkania o przebiegu obrad soborowych, a także wspomniał o swoim spotkaniu z papieżem Janem Pawłem II.Bardzo zainteresowała mnie wówczas audiencja u papieża, a w szczególności jeden zdumiewający szczegół. W sali przyjęć arcybiskup Lefebrve zauważył brak dużego krzyża z wizerunkiem Ukrzyżowanego, który wisiał tam zawsze na poczesnym miejscu.Arcybiskup zaskoczony tym faktem zapytał o powód zniknięcia pamiątki cierpień Zbawiciela. Papież odpowiedział bez większego wahania znanym francuskim przysłowiem: Il faut hurler avec les loups. Po polsku można to wyrazić zdaniem "Gdy się wejdzie między wrony trzeba krakać jak i one"
#2 | Bp Budzik do polityków dnia grudzień 03 2009 15:16:18
Radzę politykom, aby się zajęli tym, co do polityki należy, czyli dobrem wspólnym obywateli a nie walką z kimkolwiek, zwłaszcza z tak świętym znakiem, jakim jest krzyż - powiedział bp Stanisław Budzik rozmawiając z KAI.

Kościół jest zdania, że religia powinna być traktowana tak jak wszystkie inne przedmioty - stwierdził sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp Stanisław Budzik. Skomentował w ten sposób środowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, że ocenę z religii można wliczać do średniej na świadectwie. - Tak jest w wielu cywilizowanych krajach europejskich - dodał.

Niekonstytucyjność rozporządzeniu ówczesnego ministra edukacji Romana Giertycha zarzucili posłowie lewicy. Ostatnio wykazali się oni jeszcze innymi "pomysłami". SLD chce wprowadzić zakaz zapraszania duchownych na uroczystości państwowe, wprowadzić "podatek od wiary" oraz domaga się usunięcia krzyży z przestrzeni publicznej.
- Ludzie z pewnego obozu przypominają swoją niechlubną przeszłość, korzenie, z których wyrastają - uciął hierarcha.

Sekretarz KEP przypomniał w tym miejscu, że istniał taki system, który walczył z krzyżami, z Kościołem, z duchowieństwem, zamiast zajmować się ekonomią, sprawami obywateli. Co z tego wyszło? - Kraj został doprowadzony do ruiny - stwierdził krótko.
- Nikt, kto walczył z krzyżem i Kościołem nie odnosił sukcesów - wskazał bp Budzik.

- Radzę politykom, aby się zajęli dobrem wspólnym obywateli a nie walką z kimkolwiek, zwłaszcza nie walką z tak świętym znakiem, jakim jest krzyż, będący fundamentem i znakiem najcenniejszych wartości: miłości do człowieka, ofiary i służby aż do oddania życia - zakończył hierarcha rozmowę z KAI.
#3 | iga dnia grudzień 06 2009 08:03:18
prosze podawać żródło a nie jakies bzdety
#4 | i dnia grudzień 10 2009 13:59:50
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Urszula, Hilary, Celina, Jakub, Janusz"
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25448036
Strona działa od 4204 dni
6053 odwiedzających dziennie
25,448,036 unikalne wizyty