Październik 14 2019 23:07:27
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· "Mam PLAN dla Płocka", czyli puste slogany prezydenta Nowakowskiego
· "Plan dla wsi" rządu PiS
· Wystawa "Ojcowie Niepodległości" w Płocku
· Pierwsza obietnica wyborcza płockiego PiS: darmowa komunikacja miejska dla mieszkańców Płocka
· "Katolicka Rewolucja w Biznesie II, Moja Firma - Polska Sprawa"
· Czy Andrzej Nowakowski to dobry gospodarz Płocka?
· Warto obejrzeć: "Gurgacz. Kapelan Wyklętych"
· "Analfabet III RP" - zapraszamy na spotkanie w Płocku
· Prezydent Płocka nie chce zająć się miejscem kaźni Polaków
· Prezydent Płocka z PO kompromituje Schetynę: "Za kwestie przyjmowania uchodźców odpowiada rząd"
· Nowy pomysł. Gwardii Ludowej nie zastąpi ul. Inżynierów Płockich?
· "Rzeż wołyńska" w Muzeum Mazowieckim
· In vitro w Płocku nie przeszło
· "Elegia na śmierć Roja" już w czwartek!
· Członkowie komisji ws. reprywatyzacji sekretarzami stanu, ale nie w MS?
CZY "WYBORCZA" NIE PRZEPADA ZA POLSKĄ?
Kraj

Źródło: Niezalezna.pl

Z dużym zainteresowaniem przyglądałem się ogłoszonemu przez kibiców z Wielkopolski bojkotowi "Gazety Wyborczej". Z tego co zauważyłem, bojkot przeniósł się także na inne regiony. Czekałem na wyniki sprzedaży "GW" i okazało się, że gwałtownie spada. Zmniejszyła się przede wszystkim w kwietniu, kiedy to wszystkim innym pismom sprzedaż rosła.

Czy kibice okazali się aż tak skuteczni? Być może. Myślę jednak, że "Wyborczej" zaszkodziła, i to bardzo, postawa w czasie tragedii w Smoleńsku. Polacy mają w nosie spory polityczne. Nie dowierzają obietnicom osób publicznych, słabo rozumieją przyczyny "konfliktów na górze", a ogólnie rzecz biorąc, kochają święty spokój. Prawdą jest, że większość z nas nie jest rewolucjonistami. Jednak istnieje pewna cienka granica kitu, której przekraczać się nie powinno, jeżeli nie chce się utracić wiarygodności.

Adam Michnik dosyć dobrze wyczuwał nastroje oportunistycznej części społeczeństwa. Wiedział, że ciekawy dodatek o pracy czy program TV może być atrakcyjniejszy niż najprawdziwsza informacja o tym, co dzieje się na wyżynach polityki. Raz totalnie się pomylił - w kwietniu tego roku, pisząc list dziękczynny do Rosjan. Pomijając fatalne skojarzenia, które jednak są udziałem mniejszości dobrze znającej historię, większość Polaków, w tym myślę również wielu czytelników "Gazety Wyborczej", wyczuło potworny fałsz i niestosowność tego zachowania. Sprawa katastrofy smoleńskiej, bez względu na to, kto w jaką jej przyczynę wierzy, jest dla Rosjan w najwyższym stopniu kłopotliwa. Źle się zachowali, organizując przylot prezydenta, źle przygotowali lotnisko, oni wyprodukowali i wyremontowali samolot, który się rozbił, mataczyli w śledztwie od samego początku. Co do przyczyn wypadku, to nawet przy maksymalnym zaufaniu do ich działań pozostaje wiele niewyjaśnionych zagadek. Dziękowanie Rosjanom, a właściwie Putinowi, było po tym wszystkim co najmniej zdumiewające. To, że zrobiono to po rosyjsku, u jednych wywołało ironiczny uśmiech, u innych oburzenie. Czy Michnik aż tak potwornie zidiociał, że przestał wyczuwać nastroje nawet własnych czytelników?

Moim zdaniem nie, poświęcił rzeczy mniej istotne dla najistotniejszych. Najważniejszą funkcją "Gazety Wyborczej" było zawsze kształtowanie elit. Kiedy większość społeczeństwa - zdecydowana większość, jak wynika z badań - chciała się dowiedzieć, co naprawdę stało się w Smoleńsku i co najmniej wątpiła w dobrą wolę Rosjan, elity zastanawiały się, jak powinno się na zaistniałą sytuację zareagować.

Co gorsza, dyktat "Wyborczej" w tej sprawie przyjęły nie tylko bardziej skłonne do ulegania jej opinii elity lewicowe, ale także wielu polityków prawicy. Nastąpiło tu generalne rozejście się elit i społeczeństwa. Polacy chcieli znać prawdę, elity, za radą "Wyborczej", postawiły na umacnianie przyjaźni między Moskwą i Warszawą. W rezultacie doszło do największego absurdu w historii: w momencie, gdy toczyła się kampania wyborcza spowodowana zagadkową śmiercią prezydenta, nikt ze znaczących polityków nie chciał tego tematu poruszać. Widziałem badania OBOP-u w tej sprawie i stwierdzam, że dla absolutnej większości Polaków był to temat numer jeden. Czy należało go podejmować mniej lub bardziej stanowczo, to kwestia taktyki. Było jednak oczywiste, że milczeć się nie powinno. Tym bardziej że milczenie bardzo utrudniło wyjaśnianie tragedii smoleńskiej. Rosjanie, ale niestety także polskie władze, bez odpowiedniej presji niczego ważnego w tej sprawie nie zrobią.

Patrzę na fenomen "Gazety Wyborczej", kurczący się coraz bardziej krąg jej czytelników, i zastanawiam się nad jej niebywałą skutecznością w rozmiękczaniu mózgów elit. Nie wszystko da się wytłumaczyć manipulacją ani siłą perswazji. Jest coś, czego wielu polityków nie potrafi po prostu przyjąć: "Gazeta Wyborcza", jej redaktor naczelny i wielu zatrudnionych tam "cyngli" mają po prostu złą wolę. Nie interesują ich problemy Polski, tylko przeforsowanie w Polsce swoich spraw. Nie oni pierwsi, nie oni ostatni. Problem w tym, że nawet ofiary nagonek "Wyborczej" zachowują się jak porażeni sztokholmskim syndromem. Doszukują się pozytywów u ludzi, którzy im naprawdę źle życzą. Michnik daleko rozszedł się z tym, co dla Polski naprawdę istotne, i nawet patrząc przez pryzmat jego własnych doświadczeń, trudno nie dojść do wniosku, że kieruje się prywatą i osobistymi fobiami. Póki ta prostu wiedza nie dotrze do naszych elit, póty będą błądzić jak dzieci we mgle, nawet kiedy nakład "Gazety Wyborczej" spadnie do poziomu obsady ambasady rosyjskiej w Warszawie.

Tomasz Sakiewicz
AddThis:

Komentarze
#1 | radek dnia lipiec 14 2010 10:56:04
GW pełni rolę sowieckiej Prawdy, rzuca hasło do ataku i ta osoba lub temat jest atakowany bezwzględnie i długo
http://biznes.int...la,1502267
#2 | a propos dnia lipiec 14 2010 11:44:27
czyzby zrozumiał ?
http://www.wirtua...aktow-tvn#
#3 | Pytania do ...Wyborczej dnia lipiec 14 2010 13:13:28
1) Czy to prawda, że Marian Palikot, ojciec Janusza Palikota, w czasie II WŚ był szmalcownikiem i za pieniądze wysyłał polskich Żydów do Majdanka i Auschwitz?2) Czy to prawda, że w latach 1945-47 Marian Palikot stał się nagle człowiekiem niezmiernie zamożnym? A działo się to w tym czasie, gdy ludzie tracili majątki z powodu zniszczeń wojennych i nacjonalizacji.3) Czy to prawda, że Marian Palikot uciekł z Biłgoraja na całe dwa lata, a bezpośrednią przyczyną tej ucieczki, była identyfikacja szmalcowników przeprowadzona przez żołnierzy polskich, na rynku w Biłgoraju?4) Czy to prawda, że niejaki Jakub Schumann, polski Żyd, szantażowany i wydany przez Mariana Palikota nazistom, cudem ocalały z transportu do obozu koncentracyjnego, odwiedził rodzinę Palikotów w roku 1963?5) Czy to prawda, że Jakubem Schumannem natychmiast zajął się przyjaciel rodziny Palikotów, członek KM PZPR Dechnik?6) Czy to prawda, że po tej interwencji losy Jakuba Schumanna są nieznane?7) Czy to prawda, że Marian Palikot był alkoholikiem i przyczyną jego śmierci było przysłowiowe „zapicie na śmierć”?8) Czy top prawda, że nieprzytomnie pijany Marian Palikot zmarł na chodniku?9) Czy to prawda, że Janusz Palikot był świadkiem śmierci swojego ojca Mariana Palikota i nie udzielił ojcu pomocy?10) Co stało się z majątkiem Mariana Palikota? Kto był spadkobiercą i czy pieniądze zdobyte na tak ohydnym procederze zostały zainwestowane w firmy Janusza Palikota?11) Czy z powodu przeżyć z dzieciństwa i wychowania odebranego od ojca mordercy i alkoholika, Janusz Palikot nie doznał trwałego urazu psychicznego?12) Czy Janusz Palikot powinien poddać się badaniom w klinice psychiatrycznej, aby sprawdzić jaki wpływ ma przeszłość ojca mordercy i alkoholika, na obecną działalność Janusza Palikota, która nosi znamiona poważnych zaburzeń psychicznych.13) Czy ciało Mariana Palikota nie powinno być ekshumowane, aby zbadać przyczynę śmierci i ewentualny udział osób trzecich, w tym Janusza Palikota?14) Czy to nie dziwne, że Janusz Palikot syn alkoholika, który widział tragedię ojca i własną, buduje fabrykę z tanim alkoholem, przyczyną milionów podobnych nieszczęść? Czy takie zachowanie nie świadczy o wyjątkowo cynicznej naturze Janusza Palikota, chęci zysku za wszelką cenę przypominającej zachowania ojca?15) Czy Janosz Palikot chcąc odkupić winy ojca, nie powinien zamieścić na swoim blogu fotografii swojego ojca, aby poszkodowani przez Mariana Palikota Żydzi oraz ich krewni, mogli rozpoznać swojego oprawcę?16) Czy Janusz Palikot, który najprawdopodobniej zainwestował brudne i krwawe pieniądze Mariana Palikota, nie powinien wypłacić rodzinom prześladowanych Żydów odszkodowania?

Stawiam te wszystkie pytania i interesuje mnie tylko parę rzeczy. Czy Janusz Palikot ukradnie mi ten tekst, jak niegdyś ukradł mi tekst utrzymany w podobnym tonie, a dotyczący Rajmunda Kaczyńskiego? Czy opublikuje ten tekst na swoim blogu? Czy odpowie rzeczowo i udowodni ponad wszelką wątpliwość, że podobne wydarzenia nigdy nie miały miejsca? Czy podda się badaniu psychiatrycznemu? Czy media podejmą choćby jeden wątek?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Alan, Bernard, Liwia, Damian
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25420578
Strona działa od 4197 dni
6056 odwiedzających dziennie
25,420,578 unikalne wizyty