Październik 15 2019 18:37:43
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Nowy pomysł. Gwardii Ludowej nie zastąpi ul. Inżynierów Płockich?
· Nowy kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego w Płocku
· Polityka zagraniczna - nowy spot PiS
· Nowy pomnik w centrum. Co wy na to?
· "Rok 1945 w Płocku i na Mazowszu"
· PłOck 2011 -2014
· Pierwsza lipcowa burza obnażyła nieudolność ekipy Nowakowskiego. Nowy przejazd na Piłsudskiego zalany
· 85-letni UB-ek z Ciechanowa skazany na rok bezwzględnego więzienia!
· Nowy spot PiS: praca, rodzina, służba zdrowia
· Nowy plan PO dla Płocka: prostytucja szansą na rozwój naszego miasta!
· Życzenia wielkanocne Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego
· Życzenia wielkanocne
· Budżety Mazowsza i Płocka na 2013 rok kompletnie nierealne?
· Senator Martynowski o budżecie na 2013 rok
· 8 stycznia głosowanie budżetu na rok 2013. Kreatywnej księgowości c.d.
Życzenia na Nowy Rok 2011
Płock
Bodajże w 2007 r. pan Michał Tyrpa złożył czytelnikom swojego blogu piękne życzenia noworoczne, które pozostały w mojej pamięci do dziś. Dlatego pozwolę sobie życzyć Państwu na ten nadchodzący Nowy Rok podobnymi słowami.

Szanowni Państwo,

z okazji nadchodzącego Nowego 2011 Roku życzymy Wam, aby wartości, za które oddali życie polscy patrioci od czasów powstania kościuszkowskiego poprzez Katyń, powstanie warszawskie aż do Smoleńska, niepostrzeżenie nie zniknęły z naszego świata. Także za sprawą naszego lenistwa, lekceważenia, niedbalstwa, strachu i zaabsorbowania tym, co błahe i wyłącznie materialistyczne.
AddThis:

Komentarze
#1 | kataryna dnia grudzień 31 2010 16:21:53
Kończy się najgorszy rok w historii III RP, najgorszy nawet nie dlatego, że w tragicznych okolicznościach straciliśmy tylu wspaniałych ludzi, ale przede wszystkim dlatego, że katastrofa smoleńska uświadomiła nam, że to co mieliśmy za państwo - z jego instytucjami, procedurami, elitami, racją stanu - jest tylko czymś w rodzaju hologramu, złudzeniem. W żadnym momencie tego co doprowadziło do 10 kwietnia, i tego co się zdarzyło po nim, nie zdało egzaminu. Jedyne co się udało, to wyprawić ładne pogrzeby tym, którym nie umiało zapewnić minimum bezpieczeństwa, i nie będzie umiało zagwarantować rzetelnego wyjaśnienia wszystkich okoliczności śmierci. Dużo by pisać o katastrofie smoleńskiej i tym co obnażyła, ten temat przewija się - słusznie - we wszystkich podsumowaniach minionego roku, ja ani nie mam takich ambicji, ani weny. Symbolem degeneracji państwa i jego elit jest dla mnie ten fragment wywiadu Marty Kaczyńskiej dla Gazety Polskiej:


Gazeta Polska: Kto z przedstawicieli rządu kontaktował się wówczas [zaraz po katastrofie] z panią?


Marta Kaczyńska: Nikt się ze mną nie kontaktował.
Gazeta Polska: Nikt nie zawiadomił pani oficjalnie o tym, co się wydarzyło? Nie zapytał, co chciałaby pani uczynić w tej sytuacji?Marta Kaczyńska: Nie. Telefonował do mnie stryj.
Gazeta Polska: Czy przedstawiciele władz Polski w ogóle kontaktowali się z panią w sprawie katastrofy?Marta Kaczyńska: Jedynie prokuratura. Na przełomie czerwca i lipca złożyłam zeznania w ramach pomocy prawnej, o którą organy rosyjskie zwróciły się do strony polskiej. Odpowiadałam na standardowe pytania, m.in. w jakim celu moi rodzice lecieli do Rosji.

Ten fragment mówi dużo, wszystko właściwie, o kondycji państwa i jego elit, zwłaszcza w połączeniu z niezwykłą aktywnością jego wysokich funkcjonariuszy uwijających się wokół kontrolowanych przecieków o wysokości odszkodowania wypłaconego córce swojego prezydenta. Ale o katastrofie smoleńskiej napisano już wszystko, jedni zrozumieli, że państwa nie ma, drudzy się cieszą, że umie ładne pogrzeby wyprawiać, i pewnie wszyscy pozostaną przy swoim. Ten tragiczny rok wypadałoby jednak zakończyć optymistycznym akcentem, a przecież i takie są.

Przekonaliśmy się, że nie możemy liczyć na państwo. I to jest niewątpliwie pozytywne, bo nie ma nic gorszego niż liczyć na coś, co zawiedzie. Po Smoleńsku, i po wczorajszym skoku na nasze emerytury, nikt już nie może się łudzić, że ma prawo od państwa oczekiwać czegokolwiek, jesteśmy zdani tylko na siebie. I choć samo to optymistyczne nie jest, w końcu utrzymanie tej fikcji państwa sporo nas kosztuje, to chyba jednak lepiej wiedzieć, że w razie czego liczyć można będzie tylko na siebie. Będzie się można przygotować, żeby się nie obudzić z ręką w nocniku.

Platforma zmierza do władzy absolutnej, a rola opozycji maleje. I tu też można się dopatrzeć plusów, wiele bowiem wskazuje na to, że Platforma będzie miała pełnię władzy i będzie ją miała na tyle długo, żeby stracić wszystkie wymówki dlaczego nie rządzi. Na dłuższą metę, może się nam to opłacić. Nie, lepiej nie będzie, nie wierzę ani odrobinę w Platformę. Ale liczę, że pozbawiona wymówek, pokaże się nam taka jaka jest - całkowicie jałowa. I że my to wreszcie zrozumiemy. Za parę lat będziemy w tym samym miejscu (w najlepszym razie) ale może przynajmniej ciut mądrzejsi i bardziej odporni na zniewalający urok Tuska.

Cichną niepokorne głosy w mediach. Powoli, ale konsekwentnie. Niedługo nie ostanie się już żaden malkontent. W perspektywie wieloletnich rządów Platformy, może to i lepiej, że przestaną nas irytować głosy marudzących, że jest źle i będzie jeszcze gorzej. Głosy zupełnie niepotrzebne, dodajmy, bo o tym się szybko przekonamy sami, zaglądając do portfeli. Z czasem docenimy błogi spokój dziennikarzy i komentatorów, powtarzających za premierem, że państwo zdało egzamin bo pogrzeby były ładne (polecam ostatnią rozmowę Olejnik z Jakubiak).

Rok 2010 pozbawił mnie niepotrzebnych złudzeń, a to chyba dobrze. Pozbawił mnie też nadziei, i to już nie jest takie fajne. Więc żegnając go nie bez ulgi, sobie i Wam wszystkim życzę, żeby w Nowym Roku było na czym tę nadzieję od nowa. Bo będzie nam bardzo potrzebna.
#2 | Ufka dnia grudzień 31 2010 16:28:07
O katastrofie, powodziach, wypadkach napisano już bardzo dużo ( bo na pewno nie wszystko). Nie ma sensu wracać - to był najgorszy rok po 1989. Ale tamto już się stało, należy wyciągnąć wnioski, boję się, że nikt nie wyciągnie, bo jak? Skoro dotąd nie wiadomo jakie były zaniedbania na ziemi, nie w powietrzu?

Ale końcówka też jest zła. Mam wrażenie, że Premier wymyślił, że należy temat OFE wrzucić przed Sylwestrem, ludzie pogadają, a po Nowym Roku zapomną.
#3 | zaPiS dnia grudzień 31 2010 16:33:22
Ubiegły rok był najtragiczniejszy od wielu lat dla Polski. Jedyna jego zaleta to to, że już się kończy. Pytanie czy kilka najbliższych miesięcy wystarczy do zmiany niekompetentnej władzy w wyborach.
#4 | chinaski dnia grudzień 31 2010 16:37:02
Racja rok 2010 zapisze się w historii jako czas wyjątkowo mroczy. Państwo polskie pokazało, tym razem niezwykle dobitnie, wyraźnie, że w zasadzie nie działa (ono po prostu trwa), że osoby, które nim kierują są totalnymi nieudacznikami, nie poczuwającymi się do jakiejkolwiek odpowiedzialności, troski. Najgorsza jest jednak postawa społeczeństwa, ta bierność, sen, zmęczenie, bojaźń przed samodzielnością, myśleniem, zastanowieniem, wyciąganiem wniosków...Nie ma elit, które byłyby zdolne pociągnąć za sobą tłumy. Salon realnych elit się boi, walczy z nimi; rząd pomaga.

Czy rok 2011 będzie przełomowy? Czy coś się zmieni? Chciałbym bardzo. Żeby znów, wbrew wszystkiemu i wszystkim, Polacy pokazali, że potrafią. Jak wtedy w sierpniu 80., kiedy wreszcie się przemogli, jak w 2005 r....

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Nie traćmy nadziei!
#5 | radek dnia grudzień 31 2010 23:30:59
z życzeniami zdrowia na pożegnanie http://www.youtub...re=related
#6 | tanie państwo dnia styczeń 02 2011 12:58:14
Straciliśmy w Smoleńsku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jego Małżonkę, wielką część elity politycznej. Straciły 10/04 swoich bliskich wszystkie właściwie środowiska polityczne i ten ból nie zna miary, nie jest policzalny. Ale faktem jest też, że najwięcej stracili ci, których marzenie o Polsce było podobne do tego, jakie miał śp. Lech Kaczyński. Zginęli ludzie wspaniali, odeszli doświadczeni eksperci znający państwo, rzucający na szalę, w imię prawdy, swoje kariery naukowcy, posłowie, ludzie służby publicznej.

Trudno w czasie kiedy kończy się przeklęty rok 2010 i zaczyna nowy, 2011, nie oddać im hołdu, trudno tylko beztrosko się bawić... Chociaż niektórzy mogą:

Pierwsza para postanowiła zorganizować bal w zabytkowym zameczku w Wiśle. Na gości czekają nie lada atrakcje. W dzień sylwestra zaplanowano kulig z saniami ciągniętym przez konie. [i]Potem wielka uczta i oczywiście tańce. Państwo Komorowscy już teraz pilnie ćwiczą formę przed balem. [/i]
#7 | dla Polaków nie kończy się dnia styczeń 02 2011 13:17:18
#8 | ;) dnia styczeń 02 2011 13:48:49
a tu zyczenia dla PO
http://www.youtub...embedded#!
#9 | dla prawników dnia styczeń 02 2011 17:47:22
Gdy dr Frank kazał w 1940 r.krakowskim prawnikom
i w ogóle wszystkim prawnikom zamieszkałym w Generalnej Guberni którą dr Hans Frank z polecenia Hitlera zarządzał
aby prawnicy co miesiąc składali na GESTAPO spis wszystkich klientów jakim udzielali porad prawnych,
to ci krakowscy adwokaci w 1940 r. mieli odwagę napisać list do dr Hansa Franka i do Gestapo,
sprzeciwiając się i dowodząc, że taki obowiązek narusza tajemnicą adwokacką (ujawnianie danych klientów)
...
...
teraz, gdy od 2011 zostaje wprowadzony obowiązek kasy fiskalnej dla każdego prawnika
(co pozwoli ujawnić nie tylko dane klienta, ale i kwotę jaką zapłacono adwokatowi)

krakowscy prawnicy jakoś nie protestują....

Kasy fiskalne dla lekarzy, prawników i krawców ...od maja 2011
http://wyborcza.b...awcow.html
#10 | PO dnia styczeń 02 2011 21:46:32
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Teresa, Jadwiga, Florentyna, Aurelia, Leonard
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25424127
Strona działa od 4198 dni
6056 odwiedzających dziennie
25,424,127 unikalne wizyty