Październik 16 2019 09:47:35
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Wielki interes czy wielka afera?
· Budżet na 2013 to "jedna wielka ściema"
· Zapraszamy na I Debatę Społeczną "Płock - moje miasto" - 26.XI., godz. 17, aula Politechniki przy Jachowicza
· Prof. Zdzisław Krasnodębski: Na ulice wychodzi wielka konfederacja wolnych Polaków
· Wielka Manifestacja w obronie wolnych mediów
· Konferencja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wielka manifestacja 14 marca.
· Pitera oddała debatę walkowerem
· Wielka burza po słowach Brauna o abp Życińskim. Oceńmy sami
· Nagonka zastąpiła debatę
· Insurekcja czy wielka emigracja?
· Wielka woda dotarła do regionu płockiego. Wał w Świniarach przerwany.
· Wielka korupcja w ministerstwie rządu Tuska?
· Zmarła Wielka Polka
Wielka draka o małą debatę
Płock

źródło: portalplock.pl/Małgorzata Rostowska, Mariusz Sobczak

W środę w Płocku miała się odbyć wielka debata na temat inwestycji i wykorzystania środków unijnych w okręgu płockim, przygotowana przez PO. Ale dotarł jeszcze tylko PSL [ Struzik - walczący o mandat z ostatniego miejsca w Warszawie, poseł Sopliński- kandydat nr 2, starosta Zgorzelski - kandydat nr 3 z listy PSL]. Politykom z PiS i SLD organizatorzy zarzucili, że celowo uniknęli dyskusji. Sprawdziliśmy, czy to prawda...

Na godz. 15 politycy PO zaprosili do Orlen Areny konkurentów z trzech partii, którzy mają listy do Sejmu i Senatu: PSL, PiS i SLD. Zorganizowanie dyskusji z udziałem "jedynek" z list zapowiedzieli w ubiegłym tygodniu, ale zaproszenia wysłali w poniedziałek, dwa dni przed słownym starciem.

W hali zjawili się Julia Pitera i Eryk Smulewicz, "jedynki" z PO oraz z PSL: Aleksander Sopliński (2.) i Piotr Zgorzelski (3.). Był też Adam Struzik z PSL, kandydujący w Warszawie z miejsca... 40. Nie było nr 1 na liście do sejmu Waldemara Pawlaka, który miał spotkanie w Siedlcach i numeru 1 do senatu z PSL – senatora Michała Boszko, który wyjechał do Warszawy.

Jak mówili obecni politycy, już we wtorek numer jeden na liście kandydatów SLD do sejmu Krzysztof Gawkowski zaznaczył, że nie będzie go na debacie, gdyż jedzie do sejmu. Paweł Deresz (jedynka do Senatu z SLD) miał spotkać się z wyborcami w Żyrardowie, a poseł Wojciech Jasiński (1 w PiS) - w Ciechanowie. Na wstępie Julia Pitera zaznaczyła, że organizatorzy debaty, czyli Komitet Wyborczy PO, sprawdzili, czy rzeczywiście wielcy nieobecni byli w miejscach, które wskazali. - Zrobiliśmy to za pomocą naszych ludzi, pytaliśmy też w lokalnych mediach - tłumaczyła Pitera.- W sejmie nie było Krzysztofa Gawkowskiego, dziś obradowała tylko komisja zdrowia, a do niej pan Gawkowski nie należy. Podobnie nikt nie słyszał, by dziś w Ciechanowie miał być poseł Jasiński, a w Żyrardowie Paweł Deresz. Wielka szkoda, że nie ma tu pana Jasińskiego, może bym się dowiedziała, dlaczego za czasów poprzedniego rządu, gdy był ministrem skarbu, wykreślono z planów Północną Obwodnicę Płocka.

Na sali zapanowała lekka konsternacja, bo zanim rozpoczęła się debata, politycy zarzucili rywalom kłamstwo. I to tak naprawdę była najważniejsza sprawa na tej minidebacie, bo jak można nazwać pogawędkę przedstawicieli dwóch partii, będących w rządowej koalicji?

- Ale kto tu kłamie i dlaczego? - zastanawiali się dziennikarze, zajadając krówki z napisem "Eryk Smulewicz, senator RP". Zrobiliśmy więc swój własny rekonesans w sprawie nieprawdziwości lub prawdziwości słów uczestników debaty co do przyczyn nieobecności w Orlen Arenie i… nie pokrywa się on z ustaleniami kandydatów PO do parlamentu.

Gdy dzwoniliśmy po godz. 16 do jedynki na listach PiS, czyli posła Wojciecha Jasińskiego, właśnie był w drodze do Ciechanowa. – To już się ta wielka debata skończyła? – poseł nie krył zdziwienia. – Zrezygnowałem z udziału, bo przecież niepoważne byłoby, gdybym wyszedł po chwili, tłumacząc, że mam spotkanie w Ciechanowie!

W jeszcze większe osłupienie wprawiło Jasińskiego pytanie, czy rzeczywiście ma dziś spotkanie w innym mieście, bo – jak sugerowali kandydaci PO – był to jedynie cwany wykręt. – To proszę sobie sprawdzić w ciechanowskim Cechu Rzemiosł Różnych, przecież to wszystko jest do sprawdzenia! – zirytował się Jasiński. – Poza tym ja naprawdę nie muszę wymyślać wymówek i kłamać, stać by mnie było na to, żeby powiedzieć: „nie zamierzam uczestniczyć w cyrkach Platformy”!

Zły jak pieprz za te insynuacje był także Krzysztof Gawkowski, jedynka na listach lewicy w naszym okręgu. – To śmieszne, przecież wszystko można sprawdzić w kancelarii sejmowej, od ok. 14.30 byłem już w sejmie, przed chwilą wróciłem! – denerwuje się kandydat SLD i na potwierdzenie cytuje zaproszenie podpisane przez marszałka sejmu. – Do 16.00 miałem spotkanie z delegacją konstytucjonalistów tunezyjskich, to łatwo sprawdzić!

Kandydat SLD na senatora Paweł Deresz również nie przyjechał do Płocka. Jednak nie dlatego, że miał spotkanie w Żyrardowie, ale ponieważ w tym czasie przebywał w Radomiu. – Pierwsza rzecz, którą chcę mocno podkreślić : ja nie dostałem żadnego zaproszenia, przynajmniej imiennie i na swoją skrzynkę mailową! – mówił nam Deresz. – W poniedziałek o godzinie 15.39 zaproszenie na debatę dostał Arkadiusz Iwaniak. Odpisał, że dziękujemy za zaproszenie, ale dziwi nas niezrozumiały pośpiech i jednostronne wyznaczenie tak terminu , miejsca jak i tematyki spotkania, co stoi w sprzeczności z powszechnie przyjętą praktyką. I że tak ja, jak i pan Gawkowski mamy w tym czasie zaplanowane inne spotkania.

Jak mówił nam kandydat SLD, sam w czasie trwania debaty w Orlen Arenie był w Radomiu, gdzie przygotowuje wydanie własnej gazety. – Po pierwsze więc, nikt mnie nie zapraszał, a to zaproszenie, które otrzymał pan Iwaniak było po prostu niestosowne, lekceważące i wpłynęło do nas dużo za późno (naprawdę mamy zapełniony kalendarz przed wyborami!), po drugie, nawet gdybym je dostał w jakiejś dopuszczalnej formie, i tak nie mógłbym przyjechać – podkreślał Deresz. - Bardziej zależy mi na wydaniu gazety niż na rozmowie z panią Piterą czy panem Smulewiczem na narzucony przez nich jednostronnie temat. Zwłaszcza jeśli wyrażają wobec nas zupełny brak szacunku. I w ogóle co to ma być za sprawdzanie, co robimy i gdzie?! To przecież wyłącznie nasza sprawa!

Marek Martynowski, kandydat PiS na listach do senatu, także nie stawił się dziś w Orlen Arenie, choć liderzy PO deklarowali, że do debaty zaprosili również kandydatów na senatorów. Dlaczego radny sejmiku mazowieckiego nie chciał podebatować? Po prostu nie dostałem żadnego zaproszenia, o całej sprawie dowiedziałem się z mediów, chociaż zarówno mój adres mailowy, jak i numer telefonu są wszędzie dostępne! – odpowiada Martynowski. - Poza tym nie jestem przekonany, czy komukolwiek poza Platformą odpowiada taka formuła debaty. Zamiast ustalić jasne zasady między sztabami, wszystko zostało narzucone przez PO: czas i miejsce spotkania, tematyka związana z pozyskiwaniem i wykorzystaniem funduszy unijnych.

Smętna debata wyborcza Platformy Obywatelskiej w Orlen Arenie
AddThis:

Komentarze
#1 | express płocki dnia wrzesień 07 2011 22:50:35
Ten Smulewicz to zabawna postać, wielbiciel sentencji Hitlera, organizator darmowych imprez dla płockich "dziennikarzy" w okresie wyborczym (czy to aby etyczne?), budowniczy dróg i orlików Smile :

Wszystkich jednak pomysłowością przebija kandydat do senatu z PO. W ubiegłym tygodniu zorganizował dla płockich dziennikarzy wycieczkę skuterami wodnymi do Warszawy. Nas tym jednak nie skusił.
Cóż w Warszawie już byliśmy, Pałac Kultury i Nauki, ZOO i Wilanów widzieliśmy. Na darmowe przejażdżki i obiady - fundowane przez polityków - też się nie piszemy. Bo to po prostu nie jest etyczne.
Pewnie po takiej wycieczce jej uczestnicy są nawet skłoni bezkrytycznie uwierzyć w to, co kandydat wypisuje w swojej ulotce zatytułowanej „Porządek musi być!”, który to tytuł - nic na to nie poradzę - kojarzy się z „Ordnung muss sein” - ulubioną maksymą Hitlera.
W broszurze tej działacz PO wyliczył swoje domniemane sukcesy z ostatnich 4 lat, z którymi nie mam czasu i ochoty w całości polemizować. Zatrzymam się tylko przy subwencjach drogowych, jakie rzekomo dzięki niemu otrzymały gminy i powiaty z naszego okręgu wyborczego. Wyliczył chyba wszystkie drogi, jakie remontowano na północnym Mazowszu? Pewnie niektórych nie potrafiłby pokazać nawet na mapie?
Łącznie kwota subwencji jest zapewne większa niż budżet Białorusi. Te gigantyczne pieniądze w kasach samorządów znalazły się - jak pisze polityk - „w dużej mierze po moich działaniach lobbyingowych”. Jak widać przydałaby się także - przy redagowaniu broszurki - pomoc znajomego, partyjnego korektora. Żeby był porządek - dodam tylko, że niektóre samorządy - co sprawdzałem - nie mają pojęcia, że senator „lobbyingował” na ich rzecz.
Nie ma co gadać! Idą wybory, propaganda musi być!
Janusz Szostak
#2 | zz dnia wrzesień 08 2011 07:33:36
Struzik - walczący o mandat z ostatniego miejsca w Warszawie, poseł Sopliński- kandydat nr 2, starosta Zgorzelski - kandydat nr 3 z listy PSL


czyli "superjedynki" z okręgu 16 Wink
#3 | R.Z. dnia wrzesień 08 2011 08:08:56
Trudno nie wyjść na małpę, jak się występuje w cyrku (debacie)
#4 | cienias dnia wrzesień 08 2011 10:08:33
główny szkodnik PiS Jasiński uniknął debaty
#5 | stefan dnia wrzesień 08 2011 14:18:07
Jasinskiego nie było. Za to byl płocki Hitler. To wystarczy za 10 Jasinskich.
#6 | Bolek dnia wrzesień 08 2011 15:03:18
Kampania Platformy nie tylko w Płocku jest oparta na oszukiwaniu wyborców. Cóż to za debata, na którą wyborcy nie mieli wstępu tylko dziennikarze z kupionych przez PO mediów lokalnych? Podobnie było w weekend na stadionie przy Mickiewicza. Nie dość, że Smulewicz wykorzystał w kampanii biedne dzieci z ośrodka wychowawczego, to jeszcze zapraszał ludzi wmawiając, że przyjedzie Smolarek, Młynarczyk, Dziekanowski, Kosecki, a potem wylazł razem z Piterą i kampanie bezczelnie uprawiał pod płaszczykiem akcji charytatywnej, zmuszając do słuchania swojego i Julii ględzenia zgromadzonych nie dla nich ludzi. Smulewicz i Pitera to królewska para hipokryzji oraz gruszek na wierzbie w naszym okręgu.
#7 | do "stefana" dnia wrzesień 08 2011 16:18:07
widocznie mało wiesz, trzeba ci wyliczyć wierne zasługi dla reżimu Jasińskiego, w odpowiednim czasie, no i musisz być cycem bo nikt przy zdrowych zmysłach nikogo w Płocku nie porówna do Hitlera
#8 | do 7@ dnia wrzesień 08 2011 17:41:11
jestes chory psychicznie. lecz sie razem z tym swoim zakompleksionym "plockim hitlerem", smulewiczem, czy jak tam go zwa...
#9 | IP dnia wrzesień 08 2011 19:41:38
synku, namierzenie ciebie to jest 5 minut, przyjda po ciebie o 6,00. o to ci idzie ? wiesz co masz zrobić
#10 | do 7 i 9@ dnia wrzesień 08 2011 20:42:07
wolicie kawe czy herbate? zapraszam.
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Gaweł, Florentyna, Ambroży, Jadwiga, Małgorzata
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25427003
Strona działa od 4199 dni
6055 odwiedzających dziennie
25,427,003 unikalne wizyty