Październik 14 2019 03:02:27
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
Nie znaleziono podobnych newsów.
Renegat
Płock
autor: ZD

Znaki czasu przemian, jakże niedostrzegane, nieuchronnie ostrzegają przed utratą naszych tradycji i dorobku patriotycznego minionych pokoleń. Naród, który nie widzi i nie słyszy, nic więcej jak widmo pieniędzy i najprostszej formy hedonizmu, napełnianie żołądków – musi zniknąć z dziejów historii.

Od czasów Szeli, można prześledzić podobny mechanizm upadku narodu, który nie szanując wzorów tradycji, wypracowanych przez wieki, wprowadza ogólny chaos i ulega destrukcji. Okres zaborów, okupacji i stalinizacji, wydobył na wierzch, najniższe cechy człowieczeństwa. Inteligencja, wywodząca się z ziemiaństwa kultywującego niezmienne zasady BOGA – HONORU OJCZYZNY, została w większości wymordowana. Pozbawiony głowy naród, był łatwym narzędziem manipulacji w okresie bezbożnego komunizmu. "Sprawiedliwości dziejowej" , stało się zadość. Okazuje się jednak, że sam stał się ofiarą swojej indolencji. Społeczność nie mająca w swojej krwi, zakodowanych zasad honoru i spolegliwości, wykorzystuje wykształcenie do eliminowania pobratymców w zachłannym dążeniu do wzbogacenia się. Grabiona z dotychczasowych przywilejów, pozostała reszta społeczeństwa, nie buntuje się, doceniając w sposób specyficzny, bardziej przebiegłych od siebie. Sami niezwłocznie uczynią to samo, przy lada okazji. Jak powiedział Redaktor Jerzy Giedroyć na zapytanie, dlaczego nie przyjeżdża do Polski - ..."siermiężny rząd – siermiężne obyczaje"... Tu również widać zapóźnienie naszego społeczeństwa w stosunku do Europy. Jest to dopiero 147 lat od chwili uwłaszczenia wieśniaków. Zło braku tradycji narodowej miało dobre warunki rozwoju. Nowo kształtowane społeczeństwo, doszło do władzy i objęło stanowiska w administracji i samorządach. Nie czując potrzeby kultywowania tradycji narodowej, tak im obcej, postępują zgodnie z świadomością wyniesioną z domu.

W Płocku nie znalazła się żadna grupa, która starałaby się o zachowanie województwa płockiego. Jak kiedyś powiedział znany działacz opozycyjny " ... dla mnie stolica Mazowsza może być i w Szczecinie..." Nie mając w duszy tradycji, nie istotne jest dla tej warstwy gdzie mieszkają, jeżeli dostaną dostęp do dóbr materialnych. Symboliczne wystąpienie w obronie województwa pewnych osób, jak się okazało, było tylko wybiegiem taktycznym w celu osiągnięcia intratnej posady. Po jej pozyskaniu ustąpiły mrzonki o samoistnym bycie województwa.

Tak rodzą się decyzje niszczące tradycje i dorobek płocczan z wieków ubiegłych. .."Przecież Padlewskiego przywieziono do Płocka tylko na zabicie"..., " Tyle mecyji koło jednego generała? ". Tak to w Płocku uniemożliwiono powstanie parku im. Z.Padlewskiego, rozebrano "podkowę" w centrum miasta, rozebrano folwark Kunzmana, wycinając zdrowe drzewa.

Jak widzimy budowa garkuchni amerykańskiej, na zawsze zniszczy teren, który 30.09.1993r., został wskazany przez Wydział Gospodarki Miejskiej, jako teren odtworzenia parku im. Gen. Z.Padlewskiego. Obok jest wjazd do starej drogi, łączącej Rogatki Płońskie z ul. Otolińską. Tak to, wpływowy właściciel pozyskał wieczne zabezpieczenie przed otwarciem ulicy przez łatwo pozyskany teren. Miasto, koleżeńsko podzielone, utraciło możliwość rozwiązania ruchu drogowego, udusiło się z zachłanności zaradnych nowych płocczan. Na przeciwnej stronie ulicy w znanej dzielnicy odizolowanej od życia miasta, stoi nowoczesna ruina.

Podejmowane są decyzje, które przyniosą pieniądze, należy mieć nadzieję, że dla potrzeb miasta. I tu jest główna przyczyna powszechnej znieczulicy na sprawy narodowe. Przez pół wieku płoccy badacze z wielkim staraniem zaciemniali w swoich publikacjach, historię Płocka, fałszując lub celowo przemilczając fakty powszechnie znane. Jedni bezkrytycznie dali na nie pieniądze, inni pełni zachwytu, potwierdzali dzieło pracy swoich pobratymców, również w bieżących archiwalnych publikacjach.

Jakże bolesna jest sprawa udawania przez płockie środowisko tzw. Osobistości, że interesują się Miejscem Straceń Powstańców Styczniowych, posuwając się do publikacji pomówień w piśmie "NIE". Kurz i zapomnienie. Wielka ochota na usunięcie Krzyża Bohaterów Powstania Styczniowego, postawionego z woli WOJEWODY PŁOCKIEGO, na grobie powstańczym, który został sprofanowany nie przez Hunów ale przez niesławnych przodków spadkobierców bezbożnego systemu, który nadal ma niezłomnego obrońcę. Od lat, pewien współwłaściciel, jedynego na świecie, prywatnego Miejsca Straceń, prześladuje Opiekunów MPNarodowej. Jak twierdzi, "... gdyby tak dobrze poszukać, to mogłoby się okazać, że Bohater nie jest taki święty, jak pł. Dąbek, który w obronie Wybrzeża - zastrzelił się w 39r..." Cóż za straszne skrzywienie zawodowe...

Należy mieć nadzieję, że zostawione zostanie w spokoju Miejsce Straceń 13 Polaków, gdzie 1 września bije dzwon ku pamięci Japończyków, których wojska wymordowały pół świata azjatyckiego. Następuje zamierzony relatywizm kata i ofiary. Dokonuje się „odkryć” i zamieszanie w miejscu pochówku płockiego harcerza Antolka Gradowskiego, likwidowanie grobów zasłużonych płocczan.

Gdzieś w domach siedzą "porządni " obywatele. I milczą. Czy MKOPWiM może opublikować wyniki swojej działalność w ciągu 1 rocznego "odmłodzenia" komitetu niepamięci? Na rocznicę egzekucji Generała, Inicjator postawienia Krzyża, za własne środki ufundował trawę i czarnoziem w miejscu wykopalisk archeologicznych.

Na ulicy Królewieckiej czeka na postawienie parkingu puste miejsce po Mogile 1863r.

W 1992r, Wojewódzki Konserwator Zabytków przekazał zarządzającemu cmentarzami, listę 136 grobów zasłużonych płocczan. Czy groby te nadal istnieją? Należy mieć nadzieję, że na miejscu Ołtarza Papieskiego, stanie KRZYŻ, znak pobytu Człowieka jednoczącego w pokoju.

Czy dokonano już inwentaryzacji na płockich cmentarzach?

Cały wysiłek ochrony MPNarodowej, spoczął na barkach niewielu Opiekunów MPNarodowe Nadzieję niesie współpraca wielu księży ze środowiskami, którym na sercu leży zachowanie pamięci o naszych przodkach. Z biegiem czasu dojrzeje nowe pokolenie, które przejmie nasz dorobek. Pamięci Narodu nie można wymazać. Na tablicy Z 1916r., zdjętej przez niemieckiego okupanta, przodkowie nasi umieścili napis " Z KRWI NASZEJ POWSTANIE MŚCICIEL TEJ ZIEMI "

Papież Polak - Jan Paweł II głosił " Niech zstąpi Duch Twój i zmieni oblicze tej ziemi". Ja Boga proszę - niech zstąpi na naszą płocką ziemię - zapomnianych i niedocenianych naszych Braci, poległych za Polskę. Za nas.


ZAPOMNIENIE

Miłością ludzi przyjdzie nieznane.
Płynie powoli w zasięgu Światła.
A nieuchronność przeznaczenia
Odsuwa w zapomnienie bliskich
Dziękujących Bogu za nasze istnienie.
AddThis:

Komentarze
#1 | dr lekter dnia październik 30 2011 18:32:19
zgoda z autorem. szczegolnie w kwestii obrony czy tez powolania tego wojewodztwa z Plockiem na czele...
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Alan, Bernard, Liwia, Damian
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25416689
Strona działa od 4197 dni
6055 odwiedzających dziennie
25,416,689 unikalne wizyty