Październik 17 2019 13:29:37
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Czy Andrzej Nowakowski to dobry gospodarz Płocka?
· Zamiast Gwardii Ludowej - Inżynierów Płockich. Jakie jeszcze zmiany w nazwach płockich ulic?
· Czy Wioletta Kulpa widzi się na fotelu prezydenta miasta Płocka?
· Czy fundamenty nie pękają?
· Niechlujstwo czy celowe działanie?
· Darek Stolarski - Płock pamięta!
· Ktoś ocenił naszych radnych...
· Medale "Zasłużony dla Płocka" dla piłkarzy. Tak czy nie?
· "Po Smoleńsku ktoś w Warszawie sobie życzył, aby świat się nie odezwał"
· Farmy wiatrowe - zyski czy straty?
· Farmy wiatrowe, przyszłość czy zagrożenie? Spotkanie z posłanką Anną Zalewską
· Płock bez obwodnicy. Tylko czy z dala od polityki?
· Na Policję czy do Nowakowskiego?
· Uchybienia przy "lasku brzozowym" w Płocku. Czy istnieje protokół z kontroli?
· Wspomóżmy akcję "Świąteczna paczka"! - akcja trwa do 18 grudnia! Możesz jeszcze pomóc!
Czy ktoś jeszcze pamięta o Wiśle?
Czy ktoś jeszcze pamięta o Wiśle?Wbrew wszelakim pozorom nie chodzi mi tu wcale o zbliżającą się zimową aurę, ani szczypiornistów, ani też płockie molo, ale jak stwierdził niegdyś kultowy śp. Jan Ciszewski: „piłkę nożną, sport chyba najbardziej powszechny, lubiany, uprawiany i oglądany”. Po objęciu posady przez obecnego prezydenta miasta, Andrzeja Nowakowskiego, zapowiadany był szybki awans do 1 ligi, a potem do ekstraklasy. Pierwszą obietnicę udało się zrealizować bardzo szybko. Pomińmy szczegóły, że z rywalizacji musiała się wycofać drużyna, której nie stać było na grę w tej klasie rozgrywkowej, i tylko dzięki temu Nafciarze mogli święcić swój pierwszy tryumf. Jednak ruchy władz miasta i klubu od początku nacechowane były krótkowzrocznym serwilizmem. Prezydent Nowakowski i jego otoczenie, doszli do wniosku, że jeśli obywatele miasta, oczekują szybkich wyników, to najlepszym sposobem realizacji tego celu, będzie zatrudnienie Krzysztofa Dmoszyńskiego, zasłużonego niegdyś działacza klubu... Problem w tym, że pisząc lub mówiąc o Polsce, poruszamy się w dość złożonej i skomplikowanej rzeczywistości. Słowo sukces nie jest kojarzone, jak w innych zdrowych demokracjach i państwach, z ciężką, wytrwała pracą i poświęceniami, ale ze swoistego rodzaju układami, które najjaskrawiej uwypukla przykład struktury, jaką jest PZPN. W tego typu uwikłaniach Dmoszyński czuł się i zapewne nadal czuje, jak ryba w wodzie. Nie przez przypadek krążą zapewne słuchy po Płocku, że wywalczony podczas jego kadencji Puchar Polski i wysokie miejsce w lidze, to nie tylko zasługa Ireneusz Jelenia, ale także pewnych przypadkowych zbiegów okoliczności, w których Dmoszyński wiedzie swój prym. Nie zapominajmy przy tym, że szanowny prezes dysponował przy tym sporymi środkami od prywatnych sponsorów, którzy w tym czasie jeszcze wspomagali Wisłę. Co z nimi zrobił, pomijając wymienione powyżej konwenanse?

Przede wszystkim zrobił, ten „kurnik”, który możemy dzisiaj ze wstydem podziwiać, na każdym kolejnym spotkaniu, a zwany szatniami. Jeśli mnie pamięć nie myli, zrezygnował również z drugiej drużyny rezerw Wisły, co świadczy o kompletnym zaniechaniu szkolenia młodych piłkarzy. Sprowadził też, wielu zagranicznych piłkarzy, którzy w kilku wypadkach nie byli wcale słabi. Ale jednocześnie nie przeszkadzało mu to, jak krążą słuchy po mieście, aby kilku menagerów, wzięło pod stołem obfity deser. Pomińmy już także echa miasta i gry hazardowe niektórych piłkarzy, czy nawet specyfiki zażywane na uspokojenie sytuacji w... organizmie? Wyniki były więc sprawą ważną, ale drugorzędną, przedkładaną nad zysk pewnej wąskiej grupy interesów, której udało się przejąć klub wtedy, ale także dzisiaj. Zauważmy jeszcze tylko przy tym, że uwiarygodnić te działania miała osoba Macieja Wiącka, jako przedstawiciela oddolnego obywatelskiego frontu na rzecz klubu. I faktycznie na początku lat dziewięćdziesiątych, Pan Wiącek, jako osoba prowadząca bardzo popularny program radiowy na temat klubu i zaangażowany w całą kibicowsko – środowiskową otoczkę, taką osobą się stał. Ale poza stanowiskami zmieniło się niewiele, klub dalej kieruje się po równi pochyłej w dół. W gwoli sprawiedliwości nie pomogły też zapewnienia byłego prezydenta miasta Mirosława Milewskiego, że przejęcie klubu przez miasto naprawi sytuację. Nie oszukujmy się, bez sponsorów, miasto jest bez szans. Nawet „wielki” Piotr Kubera, na fotelu prezesa, nie odniósł żadnych znaczących wyników. Zapewne dlatego, Wojciech Hetkowski, w każdych kolejnych wyborach obiecuje pieniądze dla klubu, ale… dopiero jak wygra. Znając możliwości byłego prezydenta z ramienia SLD, jest to możliwe, ale pytanie, dlaczego musi z tym czekać do wyborów, co w zamian musi obiecać? I wreszcie zasadnicze pytanie, dlaczego nasze płockie „elity” nie są w stanie osiągnąć żadnego ponadpartyjnego porozumienia na rzecz klubu, które może stanowić realną siłę nacisku na lokalne sfery biznesowe, jak również te potężne ogólnokrajowe, które prowadzą w Płocku swoją działalność, i w ten sposób przyczynić się, do naprawy sytuacji w klubie Wisła Płock?

Nie będę nawet starał się należeć do milczącej większości, i udawał, że nie wiem jaka jest przyczyna takiej zależności. Od dawna, mniej lub bardziej, możemy mieć mniejszą lub większą świadomość, iż naszym państwem rządzą grupy interesu o różnym zasięgu i polu działania. Jako, że Płock to miasto pod wieloma względami strategiczne, a zarazem stosunkowo niewielkie, to oczywistym jest fakt, iż najlepszym scenariuszem dla tych grup jest, aby nasza lokalna wspólnota, wywierała jak najmniejszy wpływ na nie, szczególnie w wymiarze ekonomicznym. Stąd, trudno się doszukać w mediach lokalnych, jakichś większych nacisków na to, aby klub zmierzał w kierunku ekstraklasy, znalazł odpowiednich sponsorów, czy nawet pomógł w promocji tego regionu Polski. Dzisiaj zmęczony po pracy piekarz, chemik, mechanik, przedstawiciel handlowy, czy inny dowolny pracownik różnych branż i wolnych zawodow, staje przed dylematem, czy odwiedzić spotkanie swojej ulubionej drużyny, i zobaczyć jak ruszają jak muchy w smole, piłkarze niosący barwy klubu z jego podwórka, czy może wybrać inne zajęcie? No bo niby po co ma patrzeć, jak do piłki podchodzi Iksiński, jeśli po 15 minutach tamten nie ma już sił, a także traci co rusz piłkę albo nawet nie ma zamiaru udawać, że o nią walczy. Po co ma oglądać zagraniczną gwiazdę z Afryki, która zamiast podać prostą piłkę do oddalonego o 20 m i nie pilnowanego gracza, kopię ją w trybuny i to często za 8 lub więcej tysięcy złotych. Ludzie pytają za co? Zarabiamy znacznie mniej, a sami wkładamy o wiele więcej wysiłku w wyniki, za które nas rozliczają. Czy taki miał być tego efekt? Całkiem możliwe. Poważne zastrzeżenia budzi również stan szkolenia młodzieży, która jest kompletnie nieprzygotowana fizycznie i psychicznie, do podjęcia nowych wyzwań. We Francji nabór młodzieży zaczyna się od szeroko rozbudowanych testów wydolnościowych. W Polsce i Płocku, ciężko stwierdzić, czy jest w ogóle jakiś schemat, poza tym formalnym, udzielanym jako odpowiedź dla roszczeń wysuwanych przez różnych „zbędnych” fachowców i mediów.

Jednak jak wskazuje doświadczenie, przyczyną takiego stanu rzeczy, są sami obywatele i ich realna moc oddziaływania. Zapewne wiele osób widziało lub ma możliwość zobaczyć, jak 4 grudnia w ogólnokrajowych telewizjach, wyglądało sprawozdanie ze święta Barbórki. To, jak władze państwowe, nauczone doświadczeniem Leszka Millera, gotowe są wejść w całą tylną część szychty, aby tylko kupić swój spokój. Warto także się zastanowić, po których ligach tułała się by dzisiaj Cracovia Kraków czy Pogoń Szczecin, gdyby grupy ich najwierniejszych kibiców, swego czasu nie wywarły na władzach miast, odpowiedniego nacisku i wezwania do podjęcia konstruktywnych działań. To prawda, były tam zamieszki i bójki. Ale kto inaczej o tym by dziś mówił? W Polsce władza reaguje jedynie na siłę. Tylko wtedy następują zmiany. Dlatego 11 listopad bieżącego roku, potwierdził ten już stały trend. Ale trzeba wierzyć, że Płock ma inny, lepszy sposób na rozwiązywanie swoich problemów i sytuacji konfliktowych. Warto ufać w inteligencję i inicjatywę różnego rodzaju lokalnych środowisk, mających wciąż na sercu dobro płockiego klubu piłkarskiego. Dlaczego kibice i władze miasta, po którymś ze spotkań, nie mają się udać razem na protest we wspólnej sprawie, pod siedzibę chociażby PKN Orlen? Społeczeństwo, także te lokalne, silne jest tylko siłą swoich obywateli. Dlatego jak to piszę, to zastanawiam się czasami, czy jeszcze po drugiej stronie, ktoś tam jest…


Paweł Ciok
Plockaprawica.net
AddThis:

Komentarze
#1 | kibol skopany przez ZOMO dnia grudzień 05 2011 16:27:29
Znaczenie ma tylko pieniądz i układy a nie takie czy inne władze miasta
Sytuacja w PZPN jest nadzwyczaj jasna dla wszystkich i jeszcze długo tak będzie,
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Małgorzata, Wiktor, Marita, Ignacy, Lucyna, Antoni
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25432808
Strona działa od 4200 dni
6055 odwiedzających dziennie
25,432,808 unikalne wizyty