Październik 20 2019 05:43:07
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Wywiad z Wiolettą Kulpą, kandydatką na prezydenta Płocka w radiomixx.pl
· Płock potrzebuje nowych inwestorów - mówi Wioletta Kulpa, kandydatka PiS na prezydenta Płocka
· "Mam PLAN dla Płocka", czyli puste slogany prezydenta Nowakowskiego
· PiS obiecuje darmową komunikację miejską dla mieszkańców Płocka. Wiemy, że PiS słowa dotrzymuje.
· Programy rządu PiS szansą na otwarcie komunikacyjne dla Płocka
· Pierwsza obietnica wyborcza płockiego PiS: darmowa komunikacja miejska dla mieszkańców Płocka
· Wioletta Kulpa kandydatem na Prezydenta Płocka.
· Czy Andrzej Nowakowski to dobry gospodarz Płocka?
· Prezydent Płocka nie chce zająć się miejscem kaźni Polaków
· Apel o reformę wymiaru sprawiedliwości
· Prezydent Płocka z PO kompromituje Schetynę: "Za kwestie przyjmowania uchodźców odpowiada rząd"
· Sprawiedliwość dotarła do Płocka?
· W środę odsłonią tablicę pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego
· Czy Wioletta Kulpa widzi się na fotelu prezydenta miasta Płocka?
· "Przywracanie honoru dla Płocka"
Apel do prezydenta Płocka ws. studium
Płock


Apel Radnych Prawa i Sprawiedliwości oraz Zarządu PiS w Płocku w sprawie odstąpienia od przyjęcia studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Płocka w wersji zaproponowanej przez Prezydenta Miasta Płocka


Zwracamy się z apelem do Prezydenta Miasta Płocka o odstąpienie od przyjęcia studium uwarunkowań w wersji przedstawionej mieszkańcom Płocka. Zaproponowany dokument zawiera wiele niekorzystnych, a wręcz szkodliwych i złych rozwiązań zarówno dla mieszkańców Płocka, jak i rozwoju gospodarczego miasta. Wymienić tu należy kilka drastycznych zmian w stosunku do poprzedniego studium z 1998 roku.

Przede wszystkim Prezydent Andrzej Nowakowski, wbrew swoim wcześniejszym zapowiedziom i oświadczeniom, likwiduje wszystkie tereny ogrodów działkowych po prawobrzeżnej stronie miasta, czyli na osiedlu Winiary, przy ul. Bielskiej, czy Gwardii Ludowej. Dla zachowania sztucznej równowagi zaproponowane zostało znaczne zwiększenie terenów na ten cel w lewobrzeżnej części miasta, na osiedlu Radziwie.

Naszym zdaniem oraz w ocenie tysięcy mieszkańców Płocka zaproponowane rozwiązanie, czyli likwidacja wieloletniego dorobku oraz wkładu pracy i wysiłku pokoleń działkowiczów nad doprowadzeniem ogrodów do funkcjonalności i obecnego stanu jest niezrozumieniem potrzeb mieszkańców i ogromnym błędem. Propozycja likwidacji ogrodów działkowych "uderza" w te osoby, dla których stanowią one jedyne miejsce spędzania wolnego czasu, a nierzadko nawet całych urlopów bądź wakacji. Jest to najczęściej ogromna grupa emerytów, rencistów i osób, których nie stać na inną, ekskluzywną, kosztowną formę wypoczynku. Dla wielu z nich działki to sens życia. Nie można ich tego pozbawiać.

Takie wcześniejsze zapowiedzi Prezydenta powodują, iż mamy podstawy nie wierzyć w zapewnienia o utrzymaniu tych terenów w obecnej funkcjonalności, o czym mówił w czasie spotkania z Płocczanami Prezydent Nowakowski.

Niestety w/w dokument, który ma zostać przyjęty uchwałą Rady Miasta Płocka, stanowi wyznacznik do tworzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Zapisy uchwał w sprawach miejscowych planów muszą być zgodne z zapisami w studium, a w konsekwencji to uchwalone plany stanowią prawo lokalne. Zgodnie z przeznaczeniem zapisanym w omawianym dokumencie m.in. ogrody działkowe na terenie osiedla Winiary mają być docelowo zmienione na tereny budownictwa mieszkaniowego, jednorodzinnego.

W naszym przekonaniu należy zrezygnować z takich rozwiązań, a miejsc na zabudowę jednorodzinną szukać na innych obszarach miasta, np. w Górach i Ciechomicach, które to osiedla twórcy studium potraktowali jako "charakteryzujące się zdecydowanie ograniczoną atrakcyjnością inwestycyjną". Teza bardzo ryzykowna i jeszcze bardziej nietrafna.

Kolejnym problemem, na który chcemy zwrócić uwagę, jest likwidacja zabudowy mieszkaniowej na całym osiedlu Trzepowo. W zamian mieszkańcom proponuje się przeznaczenie tych terenów pod zabudowę usługową oraz budowę obiektów wielkopowierzchniowych powyżej 2.000 m2.
Nietrudno się domyślić, jaka będzie reakcja ponad 200 mieszkańców tego terenu. Kto ma odpowiedzieć na ich pytania? Dlaczego Prezydent nie szanuje dorobku wielu pokoleń Płocczan i bez konsultacji z nimi zmienia przeznaczenie tych terenów?

Nie do przyjęcia i zaakceptowania jest także pomysł autorów studium dotyczący wprowadzenia zabudowy wielorodzinnej o wysokości do 11 pięter na wielu obszarach w centrum miasta, które są objęte nadzorem konserwatora zabytków. Ta proponowana wysoka architektura wyraźnie "kłóci się" z funkcjonującą niższą, często jednorodzinną zabudową z zabytkowymi posesjami, o czym słusznie przekonywał jeden z uczestników debaty zorganizowanej w sprawie studium. Niedopuszczalne jest przesunięcia terenu oznaczonego jako "śródmieście", aż po ulicę Mickiewicza, gdzie w obrębie znajduje się wiele budynków 11-piętrowych, co w konsekwencji może spowodować sytuację, iż na tym obszarze mogą być budowane budynki o podobnej wysokości. Dlatego każdy z zaznaczonych kwartałów śródmieścia winien mieć oznaczenie charakterystyczne do zabudowy w tym obszarze.

Od wielu lat mówimy także o zagrożeniach wynikających z przebiegu linii kolejowej praktycznie przez środek miasta, przez skupiska ludności, szczególnie w kontekście przewozu niebezpiecznych produktów z PKN Orlen. Tymczasem nowy dokument nic nie zmienia w układzie linii kolejowej, pozostawiając obecny, wymagający zmian stan. Dodatkowo jeszcze wprowadza kolejną linię kolejową poprzez środek zabudowy wielorodzinnej na osiedlu Podolszyce.
Pozostawienie dotychczasowych rozwiązań w obecnej formule jest sygnałem dla mieszkańców, że te zadania przerosły władze miasta. Mówiąc kolokwialnie, Prezydent "odpuścił sobie" bardzo poważny problem związany z poprawą bezpieczeństwa mieszkańców w zakresie przewozu niebezpiecznych ładunków przez środek miasta Płocka.

W tym miejscu zwrócić należy również uwagę na bardzo złą w skutkach dla miasta Płocka decyzję Prezydenta Nowakowskiego dotyczącą wycofania się z zapowiedzi budowy trzeciej przeprawy mostowej. Stawiamy pytanie: dlaczego miasto Płock ma rezygnować z istniejących od wielu lat planów dot. w/w projektu? Tworzone studium, jako dokument strategiczny, który wybiega kilkadziesiąt lat w przyszłość, powinno uwzględniać najistotniejsze potrzeby Płocka, następnych pokoleń. Rządowe plany, dotyczące m.in. infrastruktury, ulegają częstym zmianom, najczęściej z przyczyn ekonomicznych, stąd nie można dziś podejmować decyzji o rezygnacji z trzeciego mostu, tłumacząc ją brakiem odniesienia do aktualnych planów rządowych.

W świadomości mieszkańców Płocka funkcjonuje słuszne przekonanie, iż budowa obwodnic ma na celu wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza granice naszego miasta. Tymczasem zaproponowany przebieg obwodnicy niestety nie gwarantuje realizacji oczekiwań i potrzeb Płocczan. To rozwiązanie jest kolejną drogą lokalną.

Kolejne rozwiązanie zawarte w studium, które budzi poważne wątpliwości, to zagospodarowanie terenów w kwartale ulic Bielska-Gwardii Ludowej-Przemysłowa. Na miejsce hurtowni, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego oraz innych firm mających tam swoje siedziby planuje się zabudowę mieszkalną. Jesteśmy przekonani, iż jest to zły pomysł z uwagi chociażby na sąsiedztwo stacji paliw, a także dotychczasowe przeznaczenie tych terenów na funkcję usługowo-handlową.

To tylko część z zarzutów merytorycznych stawianych proponowanemu przez Pana Prezydenta Nowakowskiego studium.

Poważnym zarzutem o charakterze formalnym przeciwko studium jest przede wszystkim pozorowana konsultacja z mieszkańcami miasta Płocka. Oczekujemy zorganizowania spotkań i dyskusji z mieszkańcami poszczególnych osiedli, szczególnie tam, gdzie zmiany przeznaczenia terenów są fundamentalne i najbardziej dotkliwe. Proponujemy włączenie w ten proces przedstawicieli rad osiedlowych i innych środowisk zainteresowanych poprawą warunków jakości życia mieszkańców.

W związku z powyższym zwracamy się do Prezydenta Miasta Płocka z apelem o wycofanie się z wprowadzania studium w zaproponowanej postaci, podjęcia rzeczywistych konsultacji i zaproponowania nowego dokumentu uwzględniającego wszystkie zgłoszone przez mieszkańców uwagi i wnioski.

AddThis:

Komentarze
#1 | robert dnia listopad 02 2012 12:02:18
Brawa dla płockiego PiSu. W mediach apel się przebił. Nawet w GóWnianej Wink
http://www.portal...ntrum.html

http://plock.gaze...locka.html
#2 | marszu o Trwam nie ma dnia listopad 04 2012 17:49:40
hańba dla płockiego pisu, skompromitował Płock w oczach całego kraju,o wolne słowo nie walczy, marszu nie ma, to jest udawanie opozycji by pod tym płaszczykiem dorywać sie do koryta, V kolumna
#3 | ziutek dnia listopad 04 2012 19:59:42
marsz był 29 września w Warszawie. 7 autokarów z Płocka a ciebie jak zwykle nie było
to jest udawanie opozycji by pod tym płaszczykiem dorywać sie do koryta, V kolumna


ujadaj dalej aż ci się żółć wyleje
#4 | do #3 dnia listopad 04 2012 21:06:03
Ty sobie Warszawą twarzy nie wycieraj.
W Płocku demonstracji w obronie telewizji Trwam Jasiński i spóła demonstracji nie zorganizowali bo nie chcieli czy nie potrafili?
#5 | zdziwiony dnia listopad 04 2012 21:35:36
A czemu to Jasiński miał organizować?
#6 | faktycznie, przecież to PZPR dnia listopad 04 2012 21:58:21
pchał sie na szefa Okregu to niech cos robi, w całym kraju Pis organizuje tylko nie w Płocku,
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Irena, Jan, Kleopatra, Witalis
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25442254
Strona działa od 4203 dni
6053 odwiedzających dziennie
25,442,254 unikalne wizyty