Październik 23 2019 06:52:36
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Wznowiono prace na terenie byłej komendy policji
· Czarny protest. Słowa ginekolożki kontra projekt ustawy
· Telewizja Republika na multipleksie. Zachęcamy do popierania stacji
· STOP kupowaniu głosów! Protest w Płocku
· Politycy PiS z ludźmi, politycy PO-PSL za ogrodzeniem, czyli protest w sprawie Ciółkowka
· Nowakowski sobie nie radzi - osiedla nadal toną w śmieciach
· Protest w obronie wolności słowa
· PROTEST W SPRAWIE ZMIAN W OBCHODACH 92. ROCZNICY OBRONY PŁOCKA PRZED BOLSZEWIKAMI
· PROTEST W SPRAWIE DRÓG DLA PŁOCKA
· Ogólnopolski protest Porozumienia Oświatowego
· Kolejny protest przeciwko ACTA w Płocku
· Terlikowski: Czas na protest w obronie Telewizji Trwam
· Głośny protest służb mundurowych
· Medialny lincz Kaczyńskiego w kompromitującej się stacji
· Prof. Krasnodębski: Wraz ze śmiercią Lecha Kaczyńskiego skończył się projekt budowy silnej Rzeczypospolitej
Protest ws. budowy stacji bazowej telefonii komórkowej na terenie osiedla Wyszogrodzka
Płock


Spotkanie mieszkańców w tej sprawie odbędzie się w dniu 2 stycznia o godz. 10.00 przy przejściu dla pieszych róg Południowej i Wyszogrodzkiej. Serdecznie zapraszam, Wioletta Kulpa.


Płock, dn. 30.12.2012

Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


PROTEST
ws. budowy 35 metrowej stacji bazowej telefonii komórkowej na terenie osiedla domków jednorodzinnych (działka narożna u zbiegu ulic Wyszogrodzkiej i Południowej)


20 grudnia br. skierowałam interpelację do Prezydenta Miasta Płocka ws. planowanej budowy stacji bazowej telefonii komórkowej na działce o nr ewidencyjnym 1349 przy ul. Wyszogrodzkiej. Inwestorem jest Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością P4 z siedzibą w Warszawie przy ul. Taśmowej 7.

Mieszkańcy osiedla Wyszogrodzka zgodnie z korespondencją, którą otrzymałam, zgłosili swój pierwszy protest do planowanej inwestycji w dniu 5 września 2012 roku. Odpowiedź ze strony Urzędu Miasta Płocka została skierowana w dniu 9 października br., która zawierała w swej treści informację, iż na tym etapie postępowania administracyjnego nie jest wymagana zgoda stron (okolicznych mieszkańców).

W tym czasie mieszkańcy kierowali szereg korespondencji do innych organów, które zajmują się wydawaniem decyzji w tym zakresie. Do dnia dzisiejszego pomimo upływu 30 dni nie otrzymali jeszcze odpowiedzi od Wojewody Mazowieckiego.

W listopadzie 2012 roku jedna z mieszkanek osiedla, występująca w imieniu kilkudziesięciu osób, zwróciła się pisemnie do Prezydenta Miasta Płocka z prośbą o spotkanie i przedstawienie argumentów mieszkańców przeciwko planowanej inwestycji. Niestety Prezydent do dnia dzisiejszego nie znalazł czasu, ani na ustalenie propozycji terminu, ani na bezpośrednie spotkanie ze swoimi wyborcami.

Tymczasem czas biegnie, a Urząd Miasta Płocka przyśpieszył w nadzwyczajny sposób postępowanie administracyjne.

Otóż w dniu 24 grudnia około godziny 9 rano dostarczono korespondencję do mieszkańców osiedla Wyszogrodzka informującą o braku przeciwwskazań ze strony UMP na wydanie zezwolenia budowy stacji bazowej telefonii komórkowej, natomiast mieszkańcy mają 7 dni na zapoznanie się z dokumentacją znajdującą się w odpowiednim pokoju płockiego ratusza. W takiej sytuacji można postępowanie skwitować jednym zdaniem: ładny prezent pod choinkę prezydent dał mieszkańcom osiedla Wyszogrodzka.

Doskonale urzędnicy zdają sobie sprawę, że w okresie przedświątecznym część mieszkańców wyjeżdża do swoich rodzin, a w zaproponowanym łaskawie tygodniu na zapoznanie się z dokumentacją mamy 2 dni Świąt Bożego Narodzenia, 2 dni weekendu (29 i 30 grudnia), a w sylwestra, jako ostatni dzień odpowiedzi należy ewentualnie wnieść sprzeciw.

Czy tak postępuje się z mieszkańcami, którzy widzą szereg zagrożeń z wybudowania stacji bazowej telefonii komórkowej wywołującej powstałym polem elektromagnetycznym szereg problemów zdrowotnych. Dlaczego Urząd Miasta nie zlecił badań, dla dobra mieszkańców, analizujących oddziaływanie na życie i zdrowie zaproponowanej inwestycji, gdzie najbliższy budynek znajduje się w odległości niespełna 4 metrów od planowanej budowli.
Dlaczego nikt nie spotkał się z mieszkańcami, nie przyjechał do nich na teren planowanej inwestycji, aby na miejscu, w terenie rozeznać temat odległości od najbliższej zabudowy?

Dlaczego Urząd Miasta nie widzi przeciwwskazań w budowie 35 metrowej stalowej konstrukcji wśród zabudowy jedynie domów jednorodzinnych, nie szukając porozumienia z inwestorem w zakresie zmiany lokalizacji?

Czy w każdym przypadku podobne przedsięwzięcia należy zaliczać do inwestycji celu publicznego, jeśli z drugiej strony powodują zagrożenie dla zdrowia mieszkańców, kłócą się z niską zabudową, znacznie obniżają wartość rynkową działek okolicznych. Czy tego drugiego interesu swoich mieszkańców nie widzi obecnie Urząd Miasta Płocka?

Dlaczego Urząd Miasta Płocka odpowiada na korespondencję mieszkańców wykorzystując maksymalny 30 dniowy termin odpowiedzi, a z drugiej strony daje mieszkańcom czas na zapoznanie się z dokumentacją 7 dniowy, w okresie którego są dwa dni Świąt Bożego Narodzenia, 2 dni weekendu, a list dostarcza się w wigilię.

Dlaczego mając już wiedzę o wniesieniu wrześniowego protestu mieszkańców zespół pracujący nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania miasta Płocka nie wprowadził zapisu o zakazie budowy masztów telefonii komórkowej w odległości mniejszej niż np. 800 metrów od zabudowań mieszkalnych, co jest stosowane w innych miastach.

Stanowczo protestuję przeciwko takiemu traktowaniu mieszkańców Płocka i żądam wstrzymania wydania decyzji do czasu zlecenia i wykonania badań w zakresie oddziaływania tej właśnie inwestycji na zdrowie okolicznych mieszkańców.

Nadrzędnym celem i drogowskazem działalności każdego samorządowca winno być, przede wszystkim, dobro mieszkańców!

Wioletta Kulpa

********************************


INTERPELACJA
Dotyczy planowanej budowy stacji bazowej telefonii komórkowej przy
ul . Wyszogrodzkiej 40 na działce o nr ewidencyjnym 1349


Prezydent Miasta Płocka pismem z dnia 9.10.2012 r. zwrócił się do mieszkańców o uzgodnienie lokalizacji budowy stacji bazowej telefonii komórkowej P4 GSM/UMTS PLO 3313A na działce o nr. ewidencyjnym 1349. Zgodnie z treścią wniosku Prezydenta inwestycja dotyczy celu publicznego. Nadmieniam, że wielokrotnie w tej sprawie interweniowali mieszkańcy ulicy Wyszogrodzkiej i okolicznych ulic na terenie osiedla Wyszogrodzka. Mieszkańcy podkreślają, że wysokość budowanej wieży przez inwestora będzie sięgała 35 metrów, tymczasem na terenie osiedla występuje niska zabudowa jednorodzinna, więc stawianie tego typu obiektów jawnie kłóci się z dotychczasową architekturą.

Ponadto, co w naszym przekonaniu jest najistotniejszą kwestią, to negatywne oddziaływanie fal na życie i zdrowie mieszkańców w promieniu nawet 150 metrów. Jeśli z jednej strony mówimy o inwestycji celu publicznego, to dlaczego z drugiej strony Urząd Miasta Płocka nie stawia na szali zdrowia okolicznych mieszkańców i przeprowadzenia odpowiednich badań, które stwierdzą jakie oddziaływanie będzie miło postawienie i użytkowanie tego typu obiektu na terenie zabudowy jednorodzinnej. Promieniowanie niejonizujące, którę w tym przypadku występuje, jest jednym z najpoważniejszych zanieczyszczeń środowiska.

Negatywny wpływ energii elektromagnetycznej przejawia się m.in. efektem termicznym, zaburza ośrodkowy układ nerwowy człowieka, może powodować co potwierdzają badania lekarskie powstanie choroby radiofalowej. Poprzez wytwarzanie stałego pola elektromagnetycznego w czasie wysokiej częstotliwości może powodować szereg dolegliwości zdrowotnych, m.in. drażliwość, przygnębienie, bóle głowy, zaburzenia snu i choroby skóry, a w konsekwencji nawet zespół zaburzeń psychiczno-neurologiczno-wegetatywnych, a za tym idący wzrost umieralności na choroby nowotworowe, osłabienie i zaburzenia koncentracji. W kwietniu 2009 roku Parlament Europejski opublikował rezolucję ws. obaw dotyczących wpływu pól elektromagnetycznych na zdrowie, który wzywa państwa członkowskie do wprowadzenia działań ograniczających narażanie społeczeństwa na oddziaływanie tych pól. Wiele z okolicznych domów znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie planowanej inwestycji, na sąsiedniej działce odległość wynosi 3,6 metra, a w wielu innych przypadkach 10 metrów.

22 października 2012 roku mieszkańcy ustosunkowali się do wniosku Prezydenta w zakresie nowej inwestycji podnosząc szereg kwestii negatywnego oddziaływania na społeczność lokalną. W dniu 8 listopada br. Prezydent Miasta Płocka w piśmie odpiera zarzuty, jednak ich wartość merytoryczna i odniesienie się do obaw mieszkańców jest znikome. Przytoczę kilka zapisów: "Informuję, że przepisy powszechne obowiązującego prawa nie uzależniają rozstrzygnięcia organów administracji publicznej od zgód stron postępowania na realizację inwestycji", "Informuję, że Prezydentowi nie są znane na tym etapie postępowania administracyjnego przepisy określające odległości urządzeń GSM od budynków mieszkalnych" (sic!) – może wystarczałoby dotrzeć do mieszkańców i spotkać się z nimi, w końcu odległość ze Starego Rynku na Wyszogrodzką nie jest tak odległa!!! Lokalizacja wskazana przez firmę we wniosku według opinii ratusza nie wymaga żadnych opinii m.in. Powiatowego Inspektora Sanitarnego, a Wydział Kształtowania Środowiska zaopiniował pozytywnie wniosek. Formułując odpowiedź do mieszkańców ktoś napisał, iż na tym etapie postępowania zarówno protest mieszkańców jest przedwczesny, jak i nie jest wymagana zgoda stron postępowania, to w takim wypadku kiedy mają protestować mieszkańcy Panie Prezydencie dopiero wtedy, gdy zacznie się budowa masztu?

W związku z bardzo poważnym problemem społecznym i brakiem analizy oddziaływania na życie i zdrowie mieszkańców fal elektromagnetycznych wnoszę o:

1. Przeprowadzenie przez Urząd Miasta Płocka badań na temat oddziaływania pola elektromagnetycznego zaproponowanej inwestycji ze szczególnym uwzględnieniem odległości od innych budynków.
2. Wstrzymanie wszelkich decyzji w zakresie wyrażenia zgody na lokalizację stacji telefonii komórkowej na osiedlu Wyszogrodzka do czasu spotkania z mieszkańcami i przeprowadzenia odpowiednich badań uwzględniających oddziaływanie na zdrowie.
3. Przedstawienie uzasadnienia, czy wpisywanie inwestycji celu publicznego może z drugiej strony pogwałcić podstawowe prawa jednostek w zakresie braku pewności, co do ochrony ich zdrowia i życia, ochrony własności z uwagi na stratę wartości działek i nieruchomości po wybudowaniu tej inwestycji.
4. Określenie o jaką wartość może zostać obniżona cena działek i nieruchomości po wybudowaniu stacji telefonii komórkowej.
5. Przedłożenie informacji, czy możliwe jest podłączenie wieży do istniejącej stacji trafo, której dotychczasowe obciążenie wymaga ciągłych remontów i konserwacji, a mieszkańcy mają przerwy w przesyle energii elektrycznej.
6. Przedstawienie protokołu oględzin i szczegółowej opinii Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Płocka.
7. Skierowanie pisma do Powiatowego Inspektora Sanitarnego w celu wydania opinii w przedmiotowej kwestii lokalizacji nowej wieży telefonii komórkowej.
8. Przedstawienie wskaźników przypisanych lokalizowanej inwestycji przy ul. Wyszogrodzkiej w sposób przystępny w zakresie emitowania pola elektromagnetycznego, mam tu na myśli wielkość częstotliwości. Ile wynosi moc promieniowania izotopowego w przypadku przedmiotowej stacji
9. Czy w świetle obowiązujących przepisów są dostępne informacje (proszę podać źródło) mówiące o odległości i wysokości zabudowy w pobliżu podobnych stacji emitujących promieniowanie elektromagnetyczne.
10. Proszę o przedstawienie informacji, czy osoby mające problemy z krążeniem i sercem, a także z wszczepionymi rozrusznikami serca mogą zamieszkiwać na terenie, gdzie występuje pole oddziaływania elektromagnetycznego.
Dlaczego Prezydent Miasta Płocka od dnia 20 listopada 2012 roku (prośba mieszkańców) nie znalazł czasu na spotkanie się z mieszkańcami w celu wysłuchania i omówienia problemu występującego w zakresie planowanej inwestycji?

Dlaczego Urząd Miasta Płocka prowadzi dziwną politykę zniechęcenia mieszkańców w zakresie protestów informując pisemnie np. o wniesieniu opłaty w wysokości 190 złotych za kserokopie dokumentów dokumentacji planowanej stacji bazowej telefonii komórkowej?

Dlaczego Urząd Miasta Płocka zniechęca przedstawicieli mieszkańców występujących w imieniu kilkunastu osób sugerując uiszczanie opłaty za każde pełnomocnictwo od osoby wpisanej na listę. Jakim prawem chce się wpłacania środków do kasy Urzędu od społeczników, którzy poświęcają swój czas rodzinny na reprezentowanie wielu mieszkańców w ich wspólnym interesie ochrony praw i własności. Jeśli mieszkańcy wpisali się na listę, to mają prawo wybrać ze swego grona reprezentację osób, które będą kontaktować się ze stronami postępowania administracyjnego w tym zakresie.

Ponadto proszę o informację, kiedy może zostać przeprowadzona przez UMP rozprawa administracyjna przy udziale wszystkich zainteresowanych stron oraz jak będzie przedstawiała się sprawa powiadomienia mieszkańców osiedla Wyszogrodzka, a także poinformowanie ich o przysługujących im prawach.

Płock, dn. 20.12.2012
Wioletta Kulpa, Radna Rady Miasta Płocka
AddThis:

Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Marlena, Seweryn, Teodor, Honorata, Iga, Jan, Edward
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25453873
Strona działa od 4206 dni
6051 odwiedzających dziennie
25,453,873 unikalne wizyty