Lipiec 23 2019 05:19:03
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Apel do radnych
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· "Niektóre skutki opresyjnych rządów koalicji PO-PSL" - prezentacja ze spotkania "25 lat wolności? - podsumowanie" w Płocku
· 25 lat wolności? - podsumowanie w Płocku
· 151 lat po styczniowym powstaniu w Płocku
· Zadłużyli Płock na wiele lat bez potrzeby
· "Lat 40 parę rządzili tu ruskie teraz u władzy jest stronnictwo pruskie"
· 66 lat temu UB zamordowało jednego z najbardziej znanych Żołnierzy Wyklętych - Józefa "Ognia" Kurasia
· Kopiujcie obietnice wyborcze - tak szybko znikają z sieci. Platforma usunęła swój spot o 300 mld zł z unijnego budżetu
· Siedem lat temu Lech Kaczyński wygrał wybory prezydenckie. "Jego prezydentura była przełomowa i odbiega od innych"
· Przemysław Gintrowski, legendarny bard antykomunistycznego podziemia, nie żyje. Miał 61 lat
· Setki tysięcy ludzi na marszu "Obudź się Polsko!". Była to największa manifestacja po 1989 r. Czuć było atmosferę z lat 80., atmosferę "Solidarności"
· Nadchodzi kolejna fala zwolnień. Najwięcej na Mazowszu.
· Szewczak: Polskie firmy jak piramidy
· Wojciech Jasiński: "minione 5 lat to był dla Polski czas stracony"
· Tak źle na rynku pracy nie było od 6 lat
· Debata pokoleniowa - "Polska za 20 lat"
Najwięcej bankructw od ośmiu lat, firmy znikają z rynku
Pn. Mazowsze

źródło: biznes.gazetaprawna.pl

W nadchodzącym roku liczba bankructw będzie szybko rosła – uważają eksperci Coface Poland. Budownictwo i handel to branże, w których upadnie najwięcej firm.

W 2012 r. zbankrutowało o jedną piątą firm więcej niż rok wcześniej – wynika z danych Coface Poland. Polskie sądy ogłosiły bankructwa 877 przedsiębiorstw. To wynik najgorszy od ośmiu lat.

Bankructwa zakończone sądowym wyrokiem to tylko niewielki wycinek obrazu pogarszającej się kondycji przedsiębiorstw. Statystyka nie uwzględnia przypadków, w których przedsiębiorcy zawieszają działalność albo sami zamykają interes. Ale upadłości sądowe są twardym dowodem na to, że polskie firmy źle znoszą gospodarczą dekoniunkturę. Województwo mazowieckie wiedzie prym w bankructwach od dwóch lat. Gratulacje dla zarządu woj. mazowieckiego za "przyjazne" podejście do biznesu.

więcej: Link
AddThis:

Komentarze
#1 | robert dnia styczeń 02 2013 13:19:55
Skoro upada w Płocku taaaka firma jak Wereszczyński http://www.weresz...;Itemid=26 to już robi się prawdziwa kicha.
#2 | Adam Struzik-grabarz Mazowsza? dnia styczeń 02 2013 19:45:39
Tłumaczenia pana marszałka są zwyczajowe - każdy atak na niego to "sprawa polityczna" opozycji, niezadowolonej z braku udziału w dzieleniu wojewódzkich fruktów. Tak pan marszałek Struzik reagował na zarzuty PiS-u, tak samo reaguje na niedawne zarzuty SLD, tak wreszcie zareaguje pewnie na ewentualne zarzuty Ruchu Palikota. To niegłupia metoda, ale nie sprawdza się przy dawaniu odporu krytyce ekspertów - a już choćby za samo lotnisko Modlin zarząd województwa mazowieckiego krytykowany jest niemiłosiernie. Podobnie setki pasażerów, którym okres przedświąteczny przyniósł zawirowania w podróży z powodu "awarii" pasa - też krytykują, ale tu ewentualnie można zwalić na to, że Polacy mają krytykanctwo we krwi. Dostali nowe, odpicowane lotnisko i wciąż narzekają. W ogóle to na przełomie roku pan marszałek najchętniej zapomniałby o nazwie "Modlin"; niestety źli dziennikarze, nie rozumiejący dziejowej misji zarządu województwa wciąż uparcie pokazują zdjęcia uśmiechniętej facjaty pana Struzika, dwojącego się i trojącego byleby tylko kamera uchwyciła wówczas, gdy lotnisko było jeszcze "wspaniałe".

Modlin Modlinem, ale województwo mazowieckie naprawdę cienko przędzie - w dodatku sam pan marszałek nie może liczyć na zbyt silne warszawskie "plecy", bo raz, że z PSL-u, dwa, że człowiek pana Pawlaka, a zatem wszystkie chody, jakie miał, zostały na razie stracone. RIO zakwestionowała jedną z uchwał dotyczącą pożyczki 50 milionów złotych, zaleciła też wprowadzenie prędkiej procedury naprawczej. W innym wypadku - była realna groźba, że zadłużenie Mazowsza wyniesie od 61 do 65 procent, w zależności od kursu euro, bo zarząd w tejże walucie kredyty pozaciągał. Pan skarbnik województwa utrzymywał wprawdzie, że ma nadzieję, iż "mimo wszystko" nie przekroczą tegoż progu zadłużenia, ale pewność będzie miał dopiero "pod koniec lutego". Niemniej - takie wartości to już doskonały (i możliwy) powód do wprowadzenia zarządu komisarycznego - co teoretycznie powinno pogrążyć pana Struzika i jego akolitów jako fatalnych gospodarzy. Bardzo teoretycznie, bo mocniej "prorodzinnej" partii jak PSL ze świecą szukać - skoro nawet jeden z posłów, pijany jak bela w miejscu pracy i włażący do cudzych samochodów otrzymał kolejną świetnie płatną posadę (oczywiście po obowiązkowym okresie "wyciszenia" całej sprawy), to i pan marszałek o swoje dalsze losy może być spokojny. Oczywiście wcale nie jest powiedziane, że dymisja może cokolwiek załatwić - przykład Górnego Śląska, gdzie zamieniono siekierkę (pan Matusiewicz) na wyjątkowo sękaty kijek (pan Sekuła) pokazuje wyraźnie, iż obecna koalicja w żaden sposób nie liczy się z opinią społeczną i jej oczekiwaniami. Ma wejść kolejny kolega na stołek - i wejdzie. A wy się cieszcie, że wami ktoś gorszy nie rządzi, bo to by było.

Jeśli jednak medialne pogłoski o tym, że pan marszałek Struzik już od kwietnia ubiegłego roku posiadał ekspertyzę Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych mówiącą wyraźnie - Modlin nie może być oddany do użytku z powodu wadliwego pasa startowego, a jednak mimo to zarząd województwa gonił, byleby tylko pięknie pokazać się w telewizji podczas Euro, to wróżę panu marszałkowi niejakie problemy. Chociaż wróć - żadnych problemów nie będzie, bo pan marszałek wyraźnie oznajmił, że to nie on "mieszał beton" na pasie; to nie jego wina, że "prace" na lotnisku w Modlinie przypominają instalowanie wylewki betonowej pod parking na dwa samochody, to nie jego wina, że nie ma systemu ILS, to nie jego wina wreszcie, że jest mgła (czy pan marszałek mógł się spodziewać mgły w "kleszczach" dwóch rzek? no nie mógł) i że w zimę w Polsce są mrozy, skutkiem czego pas pęka.

Wypowiedziawszy jak mantrę słowa o braku odpowiedzialności (widzę to oczyma wyobraźni), pan marszałek zapakował się do służbowej limuzyny i odjechał na zasłużony odpoczynek świąteczny na łonie rodziny. Wprawdzie ktoś złośliwy mógłby zauważyć, że dając swoją "twarz" do telewizji podczas początkowego "sukcesu" Modlina pan marszałek Struzik wziął za powodzenie projektu niejaką odpowiedzialność, ale po cóż się przejmować głosami złośliwych? Przecież sukces ma wielu ojców, a porażka...nikt nie jest odpowiedzialny. Stało się, trudno. Na koniec smutna konstatacja - o tego typu braku honoru, braku kompetencji do zarządzania i swobodnego wyrzucania publicznych środków w błoto dowiadujemy się tylko w wyjątkowo medialnych przypadkach, gdy huczy o tym cała polska prasa. Ile takich samorządów, kierowanych przez "oddelegowanych" działaczy partyjnych (odpowiednio - w nagrodę lub za karę) przeżera w najlepsze państwowe pieniądze? Trudno zliczyć, ale skoro pan minister Rostowski tak ładnie podliczył kiedyś (a jak szybko!) ile Nas będą kosztować propozycje ekonomiczne PiS, to tym łatwiej może podliczyć, ile tracimy corocznie na działaniach jego własnego aparatu partyjnego (tudzież aparatu koalicjanta, jak choćby w mazowieckim przypadku).
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Apolinary, Bogna, Brygida, Sława, Sławosz, Żelisław
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25038214
Strona działa od 4114 dni
6086 odwiedzających dziennie
25,038,214 unikalne wizyty