Październik 17 2019 13:04:17
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
· Piękno
· Dieta
· szukam na randkę
· Zmiana mieszkania
· Intrygująca wiedza
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Ostatnie artykuły
· Komenda Miejska Poli...
· Postanowienie Sądu R...
· Ruch Społeczny im. P...
· Złoty słabszy w I kw...
· Składowisko odpadów ...
Ostanie komentarze
Newsy
Bardzo ciekawy artykuł...
[FREE zip] ZAYN Icaru...
[url=http://publish.ly...
[url=https://emaze.me/...
TIKTOK hack 2019 gener...
TIKTOK hack 2019 gener...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
[url=http://vk.com/pag...
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !
W Włoclawku opozycja o...
jestem pewien ze posło...
marsz emerytów robi Da...
Grażyna Przybylska Wendt
[url]http://www.bibula...
Dziś widać ze PIS się ...
[url]https://l.faceboo...
Oby, panie prezesie, oby.
Gdyby tam zostal to uw...

Artykuły
I już nie zostaną osąd...
realista, Twoje słowa ...
Zrugał nas nieco będąc...
Europa zmierza w stron...
warto pielęgnować pamięć
nieprędko poznamy prawdę
ciekawe czy Kisielińsc...
że obwodnica płocka zo...
zgodnie z pismem min.i...
Sąd Rejonowy w Sochac...

Galeria
powiadomic
ORMO wiecznie zywe
fajna laska z tej blon...
[url]http://wpolityce....
tym kapelanom II S nie...
kwiatonosz
ciekawe choroby kaczyń...
to tak jak gra w tusko...
Świetna była ta bajka,...
was? przecież ty jeste...
Najczęściej...
...czytane newsy:
Powitanie ministra Ziobro w Płocku
Zaproszenie na uroczystości
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w Przasnyszu
Chwila bez polityki, czyli jazda "bez trzymanki"
SKANDAL! CENZURA POLITYCZNA W DZIENNIKU.PL
30 lat temu. "Prawda o płockiej Solidarności"
Wniosek o pozbawienie honorowego obywatelstwa miasta Płocka
Podziękowania
Uciekać przed kryzysem
93 rocznica odzyskania niepodległości w Płocku


...czytane artykuły:
Ruch Społeczny im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
Postanowienie Sądu Rejonowego w Płocku
Marek Martynowski: Zanim zagłosujesz poznaj mnie i moje poglądy
Forum Młodych PiS w Płocku
Klub GP w Płocku
Apel do radnych
Składowisko odpadów w Rachocinie do zamknięcia?
Złoty słabszy w I kwartale nie tylko od euro, ale i walut regionu
Komenda Miejska Policji w Plocku-odpowiedź
Państwo bez głowy


...oglądane fotki:
p1000098.jpg
zyrardow4_1.jpg
758cb69f3fd1b0a4c2b4abb8bcd3fa85.jpg
32e013d208bd4ab872c69543bdd1041f.jpg
msza10.jpg
msza2.jpg
adsc06958.jpg
terlikowski2.jpg
img_0037.jpg
9_2.jpg

Polub nas na Facebook i poleć stronę znajomym!
Zobacz także
· Marek Martynowski: Jak głosowałem w sprawie immunitetów senatorskich...
· Konferencja PiS w sprawie obwodnicy i trasy S10
· Politycy PiS z ludźmi, politycy PO-PSL za ogrodzeniem, czyli protest w sprawie Ciółkowka
· Senator Martynowski interweniuje w sprawie Ciółkowa
· Interpelacja PiS dotycząca ogłoszenia o budowie małej obwodnicy Płocka
· Interpelacja PiS dotycząca sfinansowania studiów podyplomowych Prezydenta Nowakowskiego ze środków budżetu miasta Płocka
· STANOWISKO PŁOCKIEJ "S" W SPRAWIE BEZROBOCIA
· Podstępna manipulacja w sprawie słów Hoffmana o SLD
· Senatorowie PiS napisali do ministrów w sprawie ferm drobiu
· Stanowisko Członków Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Płocku w sprawie likwidacji Gimnazjum Nr 2
· Wątpliwości w sprawie oświadczenia lustracyjnego radnego PSL
· W sprawie gen. Janickiego prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa
· Petycja w sprawie nazwania Stoczni Gdańskiej imieniem Anny Walentynowicz
· Tusk kłamał w sprawie Amber Gold
· PROTEST W SPRAWIE ZMIAN W OBCHODACH 92. ROCZNICY OBRONY PŁOCKA PRZED BOLSZEWIKAMI
Interpelacja w sprawie ZOO
Płock
INTERPELACJA z dnia 08.05.2014 r. dotyczy protokołu z kontroli Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku.

Analizując przedstawiony protokół z kompleksowej kontroli funkcjonowania Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Płocku można wysnuć wiele zastrzeżeń dotyczących funkcjonowania tej placówki.

W związku z powyższym proszę o ustosunkowanie się do zawartych poniżej treści i przedstawienie informacji jakie czynności podjął Prezydent, aby wyeliminować nieprawidłowości.

1. Na terenie całego ZOO obowiązuje zakaz wykorzystywania zdjęć do celów komercyjnych. Dlaczego w związku z tym wyjątkiem są zdjęcia wykonywane przez Pana Dyrektora A. Niwelińskiego (dowód pocztówka w załączeniu), które komercyjnie są sprzedawane w kiosku na terenie ZOO? Jeśli już Pan Dyrektor wykonuje te zdjęcia, to dlaczego ich sprzedaż nie zwiększa budżetu ZOO, tylko są sprzedawane w kiosku prywatnego właściciela, który wynajmuje powierzchnię od ZOO?

Zgodnie z zapisami regulaminu:

FOTOGRAFOWANIE:
1. Fotografie prezentowane na stronie internetowej są własnością płockiego Ogrodu Zoologicznego. Powielanie, publikowanie i używanie w celach reklamowych jest zabronione.
2. Fotografowanie i filmowanie na terenie ZOO Płock jest dozwolone wyłącznie do celów prywatnych. Użycie w innych celach jest możliwe wyłącznie za zgodą Dyrekcji ZOO.
3. Płocki Ogród Zoologiczny zastrzega sobie prawo do publikowania zdjęć zwiedzających wykonanych przez pracowników na terenie ZOO.
4. Płocki Ogród Zoologiczny nie ponosi odpowiedzialności za treść zdjęć wykonanych przez osoby trzecie na terenie ZOO.

2. ZOO prowadzi sprzedaż zwierząt, informacje o tym znajdowały się na ogrodzeniu mini zoo, a także stronie internetowej ZOO. Jaka kwota po stronie dochodów wpłynęła do kasy ZOO w latach 2012-2013? Dlaczego zwierzęta utrzymywane przez ZOO są sprzedawane na podstawie dowodu KP przez Towarzystwo Przyjaciół ZOO? Czy Towarzystwo Przyjaciół ZOO może przedstawić jakie z tego tytułu miało dochody i na co zostały wydatkowane te środki? Czy ZOO prowadzi wartościową ewidencję inwentarza żywego?

3. Pan Dyrektor dysponuje darmowymi kartami wstępu na teren ZOO. Proszę o przedstawienie informacji ile wydano takich kart wstępu, na jaką ilość osób (są rodzinne karty) w latach 2012 -2013. Ponadto proszę określić, jaka jest wartość takich kart wstępu (z ewentualnym rozbiciem kosztów np. rocznej karty wstępu, czy istnieją inne w innym okresie np. jednorazowe).

4. Na stronie 19 protokołu z kontroli kontrolujący odniósł się do zasadności funkcjonowania stanowiska kierownika działu marketingu, który nie ma żadnej osoby podległej w strukturze organizacyjnej, natomiast odbiera m.in. dodatek funkcyjny. Pan

Dyrektor na stronie 152 protokołu odniósł się do zarzutu, iż zmieni schemat organizacyjny. Nie mam wiedzy na jakim jest to etapie, w związku z typ proszę o informację, czy ten dział połączono z innym np. działem dydaktycznym. Dział dydaktyczny pełni bardzo ważną i istotną rolę w ZOO, z uwagi na prowadzone zajęcia i ciągły kontakt z odwiedzającymi. Czy w związku z powyższym są już plany zmian schematu organizacyjnego, w jaki sposób zostanie zagospodarowana p. Magdalena Kowalkowska pełniąca do tej pory funkcję Kierownika Działu Marketingu.

5. Lejek zrzutowy w pawilonie herpetarium funkcjonuje już kilkanaście lat, do którego zwiedzający wrzucają drobne monety. Na jakiej podstawie w związku z tym korzysta z tego Towarzystwo Przyjaciół ZOO, czy wnosi opłaty za najem powierzchni, tak jak czynią to inni najemcy, proszę o przedstawienie również kserokopii umowy na najem.

6. Czy Firma Polski System Kadrowo-Płacowy sama dokonała zmian w algorytmie naliczania płac, czy ktoś wydał służbowe polecenie jego zmiany, proszę o imienne wskazanie osoby odpowiedzialnej za polecenie dokonania zmian. Czy system sam przypisuje premie pracowników, czy każdorazowo muszą być one wpisane zależnie od przyznanej wysokości premii? Kto dekretuje listy płac pod kątem merytoryczny, a kto pod kątem rachunkowym w jednostce? Z tego powodu m.in. nastąpiło błędne naliczenie premii dla Pana Dyrektora w czerwcu 2013 roku, czy w związku z tym naliczono nienależne premie innym pracownikom, jeśli jak to twierdzi Pan Dyrektor w wyjaśnieniu miało to charakter incydentalny. Jakie konsekwencje wyciągnięto w stosunku do osoby odpowiedzialnej za sporządzanie list płac w jednostce? Kontrolujący negatywnie ocenili funkcjonowanie obszaru kadrowo-płacowego za 2013 rok, szczególnie źle naliczane premie w okresie od stycznia 2013 do maja 2013 (czyli nie do końca miały one charakter incydentalny), czy podobne kontrola zakresu kadrowo-płacowego była przeprowadzana za 2012 rok i jaki był wynik tej kontroli.

7. Czy została przeprowadzona kontrola w zakresie gospodarki magazynowej oraz inwentaryzacji? Czy w latach 2012-2013 były różnice pomiędzy ilościami i wartościami, jeśli tak, to w jakich magazynach i jakie wartości? Ponadto proszę o informację, czy osoby odpowiedzialne materialnie poniosły konsekwencje z tego tytułu, a jeśli tak to jakie?

Bardzo duży niepokój budzi brak jakiejkolwiek kontroli ze strony osoby odpowiedzialnej nad umowami najmu na terenie całego obiektu. Zgodnie z załącznikiem do zarządzenia Prezydenta Miasta Płocka Nr 2790 z dnia 13.02.2013 do podstawowych obowiązków Z-cy Dyrektora należy: nadzorowanie wynajmu terenu i budynków użytkowych MOZ, przygotowywania umów o najem, naliczania czynszu i świadczeń (kosztów eksploatacyjnych), wystawiania odpowiednich faktur, nadzorowanie ich opłacania oraz kontrolowanie sposobu użytkowania wynajętych pomieszczeń i terenu MOZ. Trudno w związku z tym przyjąć wyjaśnienie Pana Dyrektora (str. 154 protokołu), iż zapis w zakresie nadzorowania umów najmu i ich wystawiana pozostał po 2012 roku, skoro zarówno Pan Konarski został zatrudniony w 2013, jak i zarządzenie Prezydenta zostało wydane w 2013 roku. Jeśli w zawartych umowach najmu występuje zapis o wypowiedzeniu umowy najmu bez zachowania terminu wypowiedzenia w przypadku zalegania z zapłatą więcej niż 30 dni, to dlaczego nie rozwiązano umów najmu z właścicielami nie dokonującymi należnych wpłat na r-k ZOO. Ilu jest takich kontrahentów, to i na jaką wysokość zalegają z opłatami (czynsz i media). Jeśli osoba odpowiedzialna za nadzór nad tymi umowami nie dopełniła swoich obowiązków, czyli Z-ca Dyrektora, to jakie wyciągnięto konsekwencje w stosunku do pracownika?

8. Dlaczego jednostka przeprowadzała zamówienia publiczne nie posiadając środków na danych paragrafach (podpisywała umowy). Kto poniósł konsekwencje z tego tytułu.

Dlaczego komisja przetargowa informowała oferentów o wysokości zarezerwowanych środków na danym zamówieniu. Dlaczego w związku z tym pomimo braku środków na paragrafie dyrektor podpisywał umowy bez zabezpieczenia finansowego?

9. Czy za zaniżanie dochodów z tytułu niewystawiania faktur za najem i dzierżawę oraz podpisane umowy przekraczające zabezpieczone środki w budżecie zgłoszono wniosek o naruszenie dyscypliny finansów publicznych do Regionalnej Izby Obrachunkowej? Jeśli istnieją takie zgłoszenia, to poproszę o przedstawienie kserokopii.

10. Z iloma pracownikami w latach 2010-2014 rozwiązano umowę o pracę na czas nieokreślony? Ile spraw sądowych od 2010 roku jest prowadzonych w sądzie pracy w tym zakresie, a także w jakiej wysokości za każde postępowanie sądowe zostały wypłacone odszkodowania, ugody i koszty postępowania?

Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka
AddThis:

Komentarze
#1 | płocczanin0 dnia maj 18 2014 21:20:16
Czyli punkt 3 Regulaminu traktuje Zwiedzajacych, jako zwierzęta. I na tym ZOO chce zarabiać? Kiedy ZOO pochowa szczątki ludzkie ? Czy ZOO, to cmentarz? Zwłaszcza Horror , urządzanie imprez nocnych a dokoła trupy. Jak zachowują się zwierzęta podczas łomotów "festiwalowych" ? Nie padają z przerażenia? Czy ZOO już zakończyło poszukiwanie szczątków dezerterów Niemieckich, tu rozstrzeliwanych w ciągu 5 lat wojny? Jest tablica z Informacją o tych faktach?
#2 | off dnia czerwiec 07 2014 13:51:06
Ta wystawa została zbojkotowana przez "ludzi honoru".
Odkłamuje ona wiele faktów z ostatnich dziesiątek lat
ale pokazuje ,ze agentura czuwa cały czas.
https://www.faceb...permPage=1
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:
Kod potwierdzający


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Dzisiaj imieniny obchodzą
Małgorzata, Wiktor, Marita, Ignacy, Lucyna, Antoni
Google +1
Tweetnij nas!
Kanały RSS
Patriotyczna nuta
Play
Radio - TV
  • TV Trwam
  • Radio Maryja
  • Niepoprawne RadioPL
  • Radio Wnet
  • Katolickie Radio Płock
  • Polskie Radio Armii Krajowej "Jutrzenka"
Najnowszy album
· ZO 2016
· Zobacz całą galerie
Losowa fotka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Aktualnie online
· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 308
· Najnowszy użytkownik: obogano
Średni ruch dzienny
Odwiedziło ogółem : 25432672
Strona działa od 4200 dni
6055 odwiedzających dziennie
25,432,672 unikalne wizyty